Němeček opouští Boleslav i extraligu, upsal se ve Finsku

Foto: bkboleslav.cz

Zadák David Němeček se z Mladé Boleslavi stěhuje na sever Evropy, na spolupráci se dohodl s Raumou. S týmem z elitní finské soutěže podepsal roční smlouvu s opcí, klub o tom informoval na svém webu.

NHL 20

Třiadvacetiletému zadákovi u Bruslařů skončila smlouva. „Nicméně vedení klubu s ním a jeho agentem zůstává v kontaktu, David aktuálně řeší zahraniční angažmá,“ informoval středočeský klub v první květnový den na svých webových stránkách.

PŘESTUPY v TELH a Chance lize ONLINE »

Nyní už má David Němeček jasno, po třech sezonách opouští extraligu. Vytáhlý hokejista, jenž hrál rok v Plzni, poslední dvě sezony v Mladé Boleslavi a celkem v extralize nasbíral 145 startů a 22 bodů (6+16), bude v příštím ročníku hrát ve Finsku.

Roční smlouvu s opcí podepsal v tamní nejvyšší soutěži s týmem Lukko Rauma. Sever Evropy není bývalému hráči zámořských OHL, WHL a USHL cizí. Už v sezoně 2014/15 hrál Němeček za juniory TPS Turku a čtyřikrát nakoukl i do prvního týmu.

Zlepšil jsem se ve Finsku jako hráč i člověk

„Mám na to dobré vzpomínky. Zlepšil jsem se ve Finsku jako hráč i člověk. Vím, jaké je to tady hrát a žít, což mi usnadní adaptaci,“ uvedl odchovanec plzeňského hokeje. Ten sbíral starty i v reprezentaci, účastník MS 18 i 20 loni sehrál čtyři utkání.

Aktuální soupiska BK Mladá Boleslav

Brankáři:
Gašper Krošelj, Jan Růžička.

Obránci:
David Bernad, Ondřej Dlapa, Mitchell Fillman, František Hrdinka, Karel Klikorka, Oldrich Kotvan, Jiří Kurka, Radek Procházka, Martin Pláněk, Martin Ševc.

Útočníci:
David Cienciala, Oscar Flynn, Jan Grim, Vladislav Houška, Jakub Klepiš, Pavel Kousal, Petr Maršoun, Pavel Musil, Ondřej Najman, Lukáš Pabiška, Jakub Planý, Pavol Skalický, Jan Stránský, David Šťastný, Michal Vondrka, Adam Zbořil, Radim Zohorna, Lukáš Žejdl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz