Němec zazářil pěti body! Na extraligu nejsem starý ani marný, směje se

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Plzeň přehrála v pátém kole Tipsport extraligy Chomutov jasně 9:2, na čemž se největší porcí bodů podílel Vojtěch Němec. Zkušený forvard během šestnácti minut na ledě vstřelil čtyři góly, které ještě v samotném závěru završil asistencí, a tudíž pátým kanadským bodem. Bezprostředně po utkání ale přikládal větší důraz na tři týmové body do tabulky.

Plekanec Chance liga

Na ledě Chomutova jste sice po 29 vteřinách prohrávali, ale nakonec jste nasázeli devět branek…
Inkasovali jsme, ale o dvě střídání později jsme vyrovnali, což nám vlilo energii do žil a zase jsme začali hrát náš hokej, který jsme chtěli. Poslední zápasy jsme se docela trápili v koncovce, ale tentokrát tam napadalo devět gólů. Snad v tom budeme pokračovat.

Vám osobně se utkání proti Pirátům povedlo na jedničku. Co říkáte?
Jsem rád, že jsme udělali tři body, protože zápasy, které jsme měli za sebou, nebyly vůbec jednoduché. Ani v Chomutově to nebylo snadné, ale naštěstí nám to tam napadalo. Tři body jsou důležitější než nějaký osobní výkon.

Dva góly jste dal v úvodní třetině a hattrick jste dovršil v závěrečném dějství velmi snadně. Je to důvod, proč jste se moc neradoval?
Ani jsem z toho gólu neměl radost, protože jsem si hned uvědomil, co mě to bude stát. Myslím, že mi to ten gólman udělal schválně, abych zaplatil. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Snažil se rozehrát hokejkou, skočilo mu to mezi nohy a já už jsem to měl hrozně jednoduché – jenom jsem doklepl puk za čáru do prázdné brány.

Po osmém týmovém a čtvrtém vašem gólu už jste se radoval o poznání více…
Ze čtvrtého gólu už jsem radost měl, protože to byl gól, pro který jsem si šel a opravdu jsem ho dal. Pak byl ten hattrick asi oprávněný. Chyba, jako se stala u třetího gólu, se stane v extralize jednou za život. Z toho jsem takovou radost neměl.

Kdy se vám naposledy povedl takhle podobný duel se čtyřmi góly?
Čtyři góly? V Klatovech jsem dal dokonce pět. Ale to nevím, jestli se dá počítat, přeci jen je to druhá liga. Tehdy kluci v kabině říkali, že jsem si konečně našel soutěž, kterou můžu hrát. Teď jsem jim ukázal, že ještě nejsem starý a marný ani na extraligu. (směje se)

Bilance 4+1 a drtivá výhra. Bude to vaše nejlepší střetnutí v kariéře?
Nejlepší zápas jsem měl první sezonu v extralize, když jsem hrál za Kometu. Ve Vítkovicích jsme vyhráli 8:2, já jsem dal svůj první gól, a nakonec jsem to završil s bilancí dva góly a tři asistence. To byl super zápas, na který rád vzpomínám. To už by překonal jenom titul.

V Chomutově jste jasně dominovali a stříleli branku za brankou. Nechtěl byste, aby bylo utkání nekonečné?
Právě naopak. Už jsem si říkal, ať je konec, abychom se nevystříleli. Ještě nás čeká spousta zápasů a góly budeme potřebovat i jinde. Občas je zbytečné nasypat tolik gólů v jednom zápase, ale prostě to tam napadalo. Nesmíme se toho zbláznit a zůstat nohama na zemi.

Nebylo vám v závěru Pirátů až líto?
Vzhledem k tomu, že měli v minulé sezoně finanční problém, žádná extratřída, která by rozhodovala zápas, se jim sem asi nepožene. Musí hrát s tím, co mají. S hráči, kteří nejsou hvězdy a budou bojovat. Zatím to ukazovali ve všech zápasech, ale nestačilo to. Na jednu stranu mi jich líto je, ale na druhou stranu jsem tady v roli soupeře. Když to řeknu ošklivě, nemusí mě to zajímat. Musí se s tím nějak vyrovnat, aby byli celou sezonu důstojným extraligovým soupeřem. Třeba se ještě zvednou, všechno je ve hvězdách. 

Sestřih utkání Chomutov – Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz