Němec se loučí s reprezentací. Rozhodl jsem se už před olympiádou, tvrdí

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Záhy po utkání o bronz s Kanadou potvrdil konec v národním týmu Martin Erat, podobný krok učinil také jeho klubový parťák Ondřej Němec. Zkušený obránce napsal na sociálních sítích krátký vzkaz v tomto smyslu, po návratu domů pak záměr potvrdil. "Nechtěl jsem to nikde vytrubovat, ale je pravda, že v nároďáku pokračovat nebudu. Rozhodl jsem se už před olympiádou. Na další akce by měli jezdit mladší kluci," povídá.

Plekanec Chance liga

Z Koreje přiletěl do vlasti v neděli odpoledne, hned druhý den si šel zatrénovat, blíží se totiž vyvrcholení extraligové sezony. V hlavě třebíčského rodáka ještě doznívá atmosféra olympijského soupeření, po prohře s Kanadou a ztrátě medailových šancí stále cítí zklamání. "Ale s mým rozhodováním to nemá nic společného. Olympiáda pro mě byla splněným snem, z hlediska celé kariéry takovou třešničkou na dortu. Už před turnajem jsem však věděl, že tohle bude moje poslední akce," potvrzuje.

Němec válel v nejcennějším dresu téměř deset let. Mezistátní premiéru prožil 6. listopadu 2008, na turnaji Karjala proti Finsku. Dohromady nasbíral 123 utkání a 13 branek, jeho největším úspěchem je zlatá medaile z mistrovství světa 2010 v Německu. "Ale rád budu vzpomínat i na další úspěchy a zážitky – ať už to byly vstřelené góly na šampionátech, neskutečné mistrovství světa v Praze nebo teď naposledy olympiáda v Koreji," upozorňuje.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Účastníkovi šesti MS sice bude teprve 34 let a mezi veterány tudíž nepatří, ovšem cítí, že je čas předat štafetu mladším. "Od teď se budu soustředit jen na rodinu a na brněnskou Kometu. O konci v národním mužstvu jsem uvažoval po Praze 2015. Nějak to vyplynulo, že k tomu ještě nedošlo. Ale věděl jsem, že ten okamžik není daleko. Hrál jsem KHL, v Rusku jsem musel být bez manželky a bez dětí. Staršímu synovi je šest a já byl pořád někde pryč. Teď jsme se vrátili z olympiády, v podstatě hned bude play off. A pak začne příprava na šampionát v Dánsku. Na jednu stranu by to bylo hezké, ale už fakt ne. Tečka," říká upřímně.

Odchovanec třebíčského hokeje, který je doma na Valašsku, prožil v reprezentaci krásné sezony. "Poznal jsem dvě generace hráčů. Na jednu stranu Jardu Jágra, Martina Ručinského, Tomáše Kaberleho, Marka Židlického a další. Teď poslední dobou zase mladé kluky, jako jsou Dominik Kubalík nebo Martin Nečas. Zážitků je spousta, vzpomínek také. Hned po našem posledním utkání na olympiádě jsem napsal, že jsem si v nároďáku užíval každou vteřinu. A to je stoprocentně pravda!" upozorňuje.

Foto: iihf.com

Během aktivní činnosti válel Němec za pražského Lva, ruské týmy CSKA Moskva, Čerepovec nebo Atlant. Do vrcholového hokeje pronikl ve Vsetíně, parádní sezony strávil v Karlových Varech. Teď je třiatřicetiletý rodák z Třebíče hráčem Komety, s níž loni na jaře slavil titul. "Budu se soustředit na klubové povinnosti, hokeji se samozřejmě věnuju dál a chci hrát co nejlépe. Ale s reprezentací končím. Dost jsem o tom přemýšlel, už toho bylo fakt hodně. Na olympiádě jsem klukům říkal, že jim všem moc děkuju. To samé ostatním, s nimiž jsem za nároďák hrál. Bylo to úžasné. Ale teď už je to pro mě minulost," doplňuje závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz