Němec nastartoval obrat: Kladno bez Jágra? Téma hlavně pro fanoušky

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Už poněkolikáté v řadě vyprodal Jaromír Jágr venkovní zápas Kladna, na duel v Brně nebyly lístky k sehnání už dlouhé týdny dopředu a poptávka byla i přesto nadále obrovská. Ke smůle všech se však Jágr v pátek zranil a pod Špilberkem se nepředstavil. „Nehrajeme jen proti Džegrovi, ale proti Kladnu. Všichni věděli, že se mu něco stalo, když hráli se Spartou, ale my jsme to nijak nerozebírali,“ tvrdil obránce Komety Ondřej Němec, který dvěma body (1+1) řídil vítězný obrat svého týmu.

HokejkaSHOPvanoce

Kladno sice přijelo v oslabené sestavě, v první třetině vás ale zaskočilo, že?
Všichni víme, že Kladno hraje hodně agresivní hokej a na brejky, což nám předvedlo. První třetina z naší strany nebyla úplně ideální, trochu jsme se rozjížděli. Od druhé třetiny už jsme měli utkání pod kontrolou a je jen škoda, že jsme nedali více gólů, protože jsme měli spoustu šancí. Bylo by to klidnější. Od druhé třetiny jsme ale předvedli výkon, kterým bychom se chtěli prezentovat.

V Brně bylo vyprodáno, všichni se těšili na Jaromíra Jágra, ale ten nakonec nedorazil. Vnímali jste to i vy hráči?
Je to téma hlavně pro fanoušky. Nehrajeme jen proti Džegrovi, ale proti Kladnu. Všichni věděli, že se mu něco stalo, když hráli se Spartou, ale my jsme to nijak nerozebírali. Připravili jsme se na Kladno jako na celek. To, že tu nebyl, je velká škoda hlavně pro lidi.

Byla kladenská hra bez Jágra nějakým způsobem jiná?
Předvedli přesně to, co jsme si ráno před zápasem ukazovali na videu. Je jedno, kdo hraje, protože stejný styl předvádějí, ať je tam kdokoliv. Takový je hokej, zranění a nemoci k němu bohužel patří.

Svým gólem jste ve druhé části nastartoval obrat.
Viděl jsem, že máme výhodu, hráli jsme šest na pět. Snažili jsme se kroužit v pásmu a najednou jsem se objevil mezi kruhy, zatímco naši nejkreativnější kluci, jako je Zaťa (Martin Zaťovič, pozn. red.) a Holas (Petr Holík, pozn. red.) se vytáhli nahoru. Pleky (Tomáš Plekanec, pozn. red.) to řídil zezadu a ke mně se puk jen odrazil a byl z toho naštěstí gól.

Nakonec panuje s výsledkem velká spokojenost, ne?
Dali jsme čtyři góly, což je super, navíc se vyhrálo. Ale jak jsem říkal, byla tam spoustu dalších šancí, které jsme mohli proměnit. Možná z toho bylo až zbytečné drama. Byla jen otázka času, kdy góly dáme. Výkon byl hodně dobrý.

Je na týmu i nadále znát zlepšení?
Něco dřeme na trénincích a chceme to předvádět. Samozřejmě nikdy to nebude ideál, ale děláme všechno pro to, abychom se posouvali dál a dál.

V čem ještě vy sám vidíte nedostatky?
Nedostatky budou vždycky, hokej je hra chyb. Musíme se jich vyvarovat. Hodně jsme pracovali na systému hry, který bychom chtěli hrát a myslím si, že už to vypadá tak, jak bychom chtěli.

Před Vánoci vás čeká nyní série pěti venkovních utkání. Jak náročné to bude i s ohledem na cestování?
Cestování k hokeji patří, po Vánocích zase hrajeme tři zápasy doma. Nějak bych se v tom nepitval. Hodně se nacestujeme, ale v Česku to nefunguje jako v Rusku, že tým létá na tripy. Je to pro každého stejné a nějakou velkou věc bych v tom nehledal.

Sestřih HC Kometa Brno – Rytíři Kladno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz