Někdejší talent Růžička mizí z Česka: Hodonín mění za 2. ligu ve Francii

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

25. května 17:05

David Jahoda

V roce 2015 si zahrál na MS dvacetiletých, třinečtí Oceláři si od něj hodně slibovali. Jenže od té doby už uplynulo hodně času. Kariéra dnes 24letého útočníka Marka Růžičky se vyvinula jinak, než se čekalo a než by si sám přál. Nyní si urostlý forvard zkusí druhou francouzskou ligu.

HokejkaSHOPvanoce

Růžička bude nově oblékat dres týmu ze západu Francie – Remparts de Tours. V týmu, jenž v minulém ročníku druhé francouzské soutěže nepostoupil do vyřazovacích bojů, se potká s obráncem Alexem Pisarikem, se kterým ze zná z mládežnických let v Třinci. Pisarik působil v druhé francouzské lize už v předešlých dvou sezonách. 

Do Francie se Růžička vydává po sezoně ve druhé lize, kde nastupoval za svůj rodný Hodonín. Během 31 zápasů posbíral 44 bodů a byl druhým nejproduktivnějším hráčem mužstva. 

Ve svých juniorských letech platil za velmi talentovaného hokejistu. Jenže postupem času se s ním začala táhnout i pověst hráče, se kterým není úplně jednoduché vyjít. 

V Tipsport extralize odehrál 190 centimetrů měřící dlouhán dohromady 126 utkání (16 z toho v play off). Zaznamenal v nich 28 bodů (13+15). 

Většinu ze 126 zápasů odehrál v Třinci, třikrát se pak představil i za Litvínov, který ho angažoval v průběhu ročníku 2017/18. Právě tahle sezona byla pro Růžičku dost turbulentní. Oceláři jej poslali do Frýdku-Místku, následně se epizodně ukázal i v Trenčíně, až sezonu zakončil v kádru Vervy.

Nyní někdejšího mládežnického reprezentanta čeká úplně nová zkušenost. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz