Nejsem Portugalec, líčí deCarvalho. Chce hrát hokej na Novém Zélandu

Foto: René Rámiš, hokejzr.cz

10. prosince 2015, 11:07

Marek Komárek

Velmi netradiční posila se na počátku letošní sezony objevila v barvách Vrchlabí. Stal se jí Dalibor deCarvalho a odstartoval tak spekulace o původu svého jména. Jak sám říká, s Portugalskem nemá nic společného. Cestovatele v sobě ovšem nezapře. Místo očekávaného postupu v rámci hierarchie českých soutěží se ovšem chystá hokej propagovat na Novém Zélandu nebo v Austrálii.

Nový fanshop

Všichni si po vašem příchodu všimli, že nemáte české příjmení. Odkud pochází vaše kořeny? Kde jste hokejově vyrůstal?
Mé příjmení je portugalského původu, nicméně já osobně s Portugalskem nemám nic společného. Hokejově jsem vyrůstal v Havířově, kde jsem začal s hokejem ve třech letech. Následně jsem v patnácti letech skončil s hokejem kvůli rodinným problémům.

Proč je vaším prvním klubem v Česku zrovna Vrchlabí? Jaká byla vaše cesta sem?
Minulou sezonu jsem se rozhodl vrátit k hokeji a získal jsem zpět vášeň pro tento nádherný sport. V průběhu sezony jsem začal hrát za Novou Paku a pro letošní ročník jsem chtěl povýšit do druhé ligy. Vrchlabí pro mne byla ideální volba. Tým s úspěšnou historií a ambicemi hrát play off. Dostal jsem tady na začátku sezony šanci probojovat se do sestavy, za což jsem velmi rád.

V letošní sezoně, jak tvrdí vaši spoluhráči, se ve Vrchlabí sešla dobrá parta, daří se. Očekával jste podobný vývoj, nebo je to překvapení?
Naše parta je skvělá a nálada v šatně úžasná. Nevěděl jsem, co přesně čekat. Nicméně jsem rád, že mohu být členem tohohle týmu. Ve Vrchlabí se o nás všichni skvělé starají. Počínaje vedením, přes trenéry a konče kustodem. Musím říct, že Míša Křelina s Pavlem Peškem se o nás starají jako o vlastní. Jsou nám kdykoliv k dispozici a pomůžou naprosto se vším. Ještě bych se chtěl zmínit o městu. Vrchlabí je opravdová brána do Krkonoš. Přirovnal bych ho ke švýcarskému Davosu. Jednoduše krásné malebné horské městečko. Už se těším na zimu, která tady bude nádherná, dál se samozřejmě těším na pořádnou lyžovačku.

Jsou za vámi obě derby s Trutnovem. Obě vítězné. Co říkáte na výsledky, ale hlavně na atmosféru, kterou fanoušci v obou zápasech vytvořili?
Atmosféra při derby s Trutnovem byla úžasná, ať už jsme hráli doma nebo venku. Samozřejmě jsme strašně rádi, že jsme obě utkání vyhráli. Já byl velmi překvapen, ale to jsem celou sezonu. Kluci říkali, že fanoušci jsou parádní, ale když to zažijete na vlastní kůži, tak je to něco neuvěřitelného. Fanoušci nás mimořádnou atmosférou, kterou vytvoří při každém utkání, ženou vždy k nejlepšímu výkonu.

Pravděpodobně při hokeji pracujete. Co děláte ve svém volném čase? Kolik ho zbývá mimo hokej a práci?
Ano, pracuji a ve svém volném čase se věnuji crossfitu, což je další úžasný sport. Crossfit mě perfektně připravuje fyzicky na hokej. Věnuji se mu už třetím rokem, je to relativně mladý sport. Jestli někdo chce zažít pořádnou dřinu, tak vřele doporučuji. Zbytek času přes týden, pokud nějaký zůstane, tak odpočívám. Víkendy trávím se svou přítelkyni a snažím se jí alespoň trochu nahradit nedostatek spolu stráveného času.

Jaké jsou vaše hokejové cíle? Druhá liga je maximum, nebo se chcete dostat někam výš?
Mé hokejové cíle jsou velmi exotické. Už po letošní sezoně odletím hrát hokej na Nový Zéland, kde se hraje sezona od dubna do srpna. Mám v plánu se přestěhovat na Nový Zéland, nebo do Austrálie. Obě země obdivuji a chci tam žít. Určitě se budu i nadále věnovat hokeji a chtěl bych pomoci s rozvojem hokeje v alespoň jedné z těchto zemí. Moje přítelkyně bude ještě příští rok studovat medicínu v Hradci Králové a je tudíž možné, že mě ještě příští sezonu uvidíte hrát za Vrchlabí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz