Nejraději bych rozmlátil celou kabinu, štve Formana další kolaps Sparty

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Sparta se herně i výsledkově dál trápí, naposledy sice smazala dvoubrankové manko, jenže předposlední Piráti jí v čase 59:50 zasadili rozhodující úder! „Asi to je obrázek naší situace," smutní po domácí porážce 3:4 útočník Miroslav Forman.

HokejkaSHOPvanoce

„Je to trest za první třetinu," má jasno v rozhovoru pro klubový web Forman. Vstup do zápasu se sparťanům vůbec nepovedl, už v čase 10:23 svítilo na kostce skóre 1:3. „Hrát celých šedesát minut, vyhráli bychom úvodní třetinu a mohli v klidu zápas dohrát. Místo toho jsme si nechali dát tři góly, a to se pak těžko dotahuje," dodává.

„Musíme si každý sáhnout do svědomí, jak k zápasu přistupujeme."

Od druhého dějství Pražané přidali, zasypali chomutovskou branku celkem 45 pokusy a dvěma góly smazali ztrátu. Měli šance také na to, aby předvedli obrat, ale nevyužili je. „Koncovka nás trápí delší dobu. Zaměřili jsme se na to v tréninku, ale potom přijde zápas a je to pryč. Nevím, jestli jsme zbrklí...," krčí rameny Miroslav Forman.

Nakonec přišel pro sparťany obrovský šok, když deset sekund před třetí sirénou rozhodl Pirát Lukáš Vantuch. „Je to nepříjemné, ani nevím, co k tomu říct. Upřímně, nejraději bych rozmlátil celou kabinu, ale to ničemu nepomůže. Nejlépe bych hrál hned další zápas a získal body zpět. Musíme změnit hodně věcí," hlásí po porážce 3:4.

Podcenění? Vždyť my jsme na dně skoro taky!

O podcenění předposledního týmu tabulky podle Formana nemůže být řeč. „Vždyť my jsme na dně skoro taky. Navíc se nám nyní vůbec nedaří, takže jsme je určitě nepodcenili. Musíme si ale každý sáhnout do svědomí, jak k zápasu přistupujeme. Takhle prostě není možné hrát v první třetině," zlobí se osmadvacetiletý hokejista.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Sparta dokonce nějakou dobu vedla tabulku, ale po první reprezentační pauze šly její výkony dolů a nyní se po páté prohře z posledních šesti střetnutí jen tak tak drží v desítce. „Popravdě nevím, čím to je. Kdybych to věděl, tak se to pokusím změnit. Bohužel to teď není dobré a je potřeba se z toho dostat," velí Miroslav Forman.

„Bohužel to teď není dobré. Musíme změnit hodně věcí a dostat se z toho."

Z úst sparťanů už několikrát zaznělo, že nehrají, co by měli. Co jim tedy trenér Krupp ordinuje? „Chce po nás jednoduchý přímočarý hokej. Tvrději si to nahodit, střílet víc do brány, ale nevím proč se nám to nedaří. Přitom máme fyzicky zdatné hráče, hodně kluků ze zámoří, takže si myslím, že by nám tento styl měl sedět," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz