Nejproduktivnější hráč ULLH: Jsem připraven! Věří v restart a co škola?

Foto: univerzitnihokej.cz

25. ledna 20:30

hokej.cz

Obnovení soutěže je zatím stále v nedohlednu, a tak jsme vyzpovídali nejproduktivnějšího hráče minulé sezony Marka Kovalského. Jak bojuje se školou, anebo jak vidí možnost obnovení soutěže, se dočtete níže.

O Kapku lepší hokej

Jak zatím prožíváte karanténu?
Snažím se doma pořád něco dělat, jak cvičit, tak se občas podívat i na školu, ale už to všechno trvá moc dlouho. Hlavně je to divný pocit v zimě nehrát hokej. Snad už to vše brzy skončí a budeme moci hrát, anebo alespoň ze začátku trénovat. 

Jak se vám zamlouvá distanční výuka? Je pro vás náročnější než prezenční výuka?
Určitě to má své výhody i nevýhody. Je těžké se soustředit doma na přednášku, když člověk ví, že je doma a raději by dělal něco jiného. Doma je prostě spousta věcí, které člověka rozptylují a raději bych tedy seděl ve škole, protože si myslím, že to člověku dá daleko víc než samostudium doma. Je to hodně těžké.

Foto: univerzitnihokej.cz

Studujete na Ostravské univerzitě, jak u vás probíhají zkoušky?
Myslím, že dvě zkoušky jsme měli on-line, ale jinak chodíme na zkoušky normálně do školy. Samozřejmě vždy tak, aby to bylo v rámci s opatřeními.

Máte už nějaké zkoušky hotové?
Ano mám a školy už stačilo ne? (směje se)

Co teď, kdy je sezona přerušená. Udržujete se nějak ve formě?
Určitě, jak jsem říkal, snažím se pořád něco dělat. Cvičím i mimo sezonu, takže pro mě se nic nemění, akorát mi tedy chybí led.

Jak tedy cvičíte?
Mám doma menší fitko, takže pracuji na síle, výbušnosti a dělám cviky na stickhandling a podobně.

Takže jste pořád připraven...
Ano.

„Úroveň celé ligy se od minulého ročníku dost posunula a je hrozná škoda, že jsme zatím nedostali pořádnou možnost si zahrát.“

Premiérovou sezonu v ULLH už máte za sebou, jak na vás univerzitní soutěž působí?
První sezona byla pro všechny něco nového, ze začátku to každý bral že si jdeme zahrát, ale ke konci sezony šlo vidět na každém týmu, že si nepřišel pouze zahrát, ale chtějí vyhrát a být těmi nejlepšími. Potvrdil to vlastně i Tipsport Uni Cup, kde se bojovalo o každý puk a každý tým se na soupeře připravoval. Hrozně se těším na další sezony a jsem zvědavý, kam až to ULLH v budoucnu dotáhne.

Takže s počtem odehraných zápasu rivalita mezi týmy roste?
Ano. Jde to opravdu poznat. Nejenom rivalita, ale i úroveň celé ligy se od minulého ročníku dost posunula a je hrozná škoda, že jsme zatím nedostali pořádnou možnost si zahrát.

Myslíte si, že tuhle možnost v rámci nynější sezony dostanete?
Osobně si myslím, že tuhle sezonu už nedohrajeme. I když bych ji strašně chtěl dohrát, myslím si, že bohužel ne. Rozvolněné to určitě bude zase až někdy od května nebo červn,  a to si myslím, že nebude možné dohrát. Ale kdo ví, třeba se to nějak udělá. Každopádně je to škoda, měli jsme na tuto sezonu dva skvělé gólmany, skvělou obranu, pokud teda zrovna nechtějí moc hrát hokej a tvořit, měli jsme taky skvělé posily do útoku, ať už je to Dominik Pawliczek, který si zahrál i první ligu nebo také Patrik Gola z Kopřivnice, který se připravoval celou off season pod osobní trenérem. Myslím si, že jsme letos měli co ukázat a trochu se nám to povedlo v Tipsport Uni Cupu.

Cílíte na obhajobu prvenství v kanadském bodování z uplynulého ročníku?
Na tom mi ani tak nezáleží. Ano, individuální cena potěší, ale raději bych pomohl týmu, abychom pohár vyhráli společně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz