Nejmladší kapitán dovedl Litvínov k vítězství. Kolik zaplatí do kasy?

Foto: E. Beneš, hcverva.cz

V posledním kole play out proti sobě v utkání Litvínova s Chomutovem nastoupily takřka juniorské kádry. Ten Pirátů zdecimovala otrava jídlem, černožlutí tak do posledního zápasu sezony nasadili také mladé hráče. Jako nejmladší kapitán v extraligové historii odehrál zápas šestnáctiletý talent Jan Myšák a společně se spoluhráči slavil vítězství 4:2.

HokejkaTV

Chomutov už předchozí duel proti Varům odehrál s týmem plným juniorů, střevní potíže však hráče A-týmu nepustily do hry ani v neděli proti Litvínovu a není jasné, zda se dají do pořádku před startem baráže. Litvínovští trenéři tak do zápasu nasadili hned sedm debutantů.

Tradičního kapitána Michala Trávníčka v zápase nahradil mladičký Jan Myšák, který se stal nejmladším kapitánem v historii TELH. Myšák si o céčko řekl parádními výkony: v pěti zápasech play out se blýskl pěti góly a čtyřmi asistencemi. Žádný jiný hráč nebyl ve skupině o umístění produktivnější.

„Je pro mě čest být kapitánem,“ usmíval se po zápase šestnáctiletý útočník. „Ale všichni víme, kdo je tady kapitán. Já jsem jen Trávu zastoupil, protože dneska nehrál. Snad jsem ho zastoupil dobře, byl to můj sen.“ O tom, že právě on tým povede se dozvěděl teprve dopoledne před utkáním. „Řekl mi to pan Šlégr na poradě. Byl jsem překvapený a nadšený.“

„Všichni víme, kdo je tady kapitán. Já jsem jen Trávu zastoupil."

Verva ve skupině o umístění ztratila pouze jednou, zbývajících pět duelů vyhrála a stala se tak suverénně nejlepším týmem play out. „O nic nám nešlo. Možná to bylo tak, že jsme hráli v klidu, bez stresu a šlapalo nám to. Takže tohle bychom si měli přenést dál. Myslím si, že to bylo dobré, vyhrávalo se a padalo to tam,“ říká.

Sám Myšák se stal nejproduktivnějším hráčem celého play out a navázal na formu ze začátku sezony. „Určitě jsem si to užil. Dostal jsem prostor v přesilovkách i oslabení. Hrál jsem všechno, měl jsem velký icetime. Povedlo se to.“

„Myslím, že problém byl v hlavě. Trochu jsem se zklidnil, chodil jsem i na mentální koučink.“

Litvínovský benjamínek přitom kvůli zranění na začátku ledna Litvínovu skoro dva měsíce chyběl. Paradoxně mu to však pomohlo, jak sám říká. „Musím přiznat, že to asi bylo k dobru. Uvědomil jsem si pár věcí, popřemýšlel jsem a natrénoval nedostatky. Myslím, že problém byl v hlavě. Trochu jsem se zklidnil, chodil jsem i na mentální koučink,“ vysvětluje.

A kolik zaplatí jako nejmladší kapitán do kasy? „Určitě hodně. Částku nebudu říkat, ale určitě hodně,“ směje se Myšák na závěr.

Foto: E. Beneš, hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz