Nejlepší české trio na šampionátu: Voráček, Frolík a Bartošák

Foto: iihf.com

25. května 22:56

David Jahoda

Byli smutní, ceny pro nejlepší hráče mužstva za celý turnaj by v tu chvíli hned vyměnili za postup do zlaté nedělní bitvy. Nejspíš je docení až s odstupem času.

HokejkaSHOPvanoce

Nejlepšími hráči českého národního týmu na letošním mistrovství světa byli vyhlášeni brankář Patrik Bartošák a útočníci z první útočné letky Michael Frolík a kapitán Jakub Voráček.

Celoturnajové ocenění určuje vždy realizační tým ohodnocených hráčů.

Tento miniceremoniál probíhá pokaždé nanejvýš právě po semifinálových bitvách, aby pak časově zbytečně nepřekážel během medailových zápasů. Jinak k němu dochází vždy po posledních zápase týmu na turnaji. 

Patrik Bartošák byl sice v semifinálovém utkání proti Kanadě po třetím inkasovaném gólu střídán, jinak ale na svém premiérovém šampionátu předváděl spolehlivé výkony. Během osmi zápasů pochytal 90,62 % všech střel, které na něj mířily. Není vyloučené, že si statistiky bude moct vylepšit v nedělní bitvě o bronz.

Jeden z nejzkušenějších hráčů Říhova výběru, útočník Michael Frolík, ukázal, že to není jen dříč směrem do defenzívy. V Bratislavě zatím zaznamenal parádních 14 bodů včetně sedmi gólů, což jej řadí na druhé místo mezi všemi střelci. 

A to nejlepší na konec. Kapitán Jakub Voráček, hlavní tahoun týmu. Jako čerstvý otec čtyřmi body (2+2) rozhodl souboj s houževnatými Lotyši, na čtvrtfinálové proklouznutí skrze kousavé Němce přispěl třemi body. Před nedělí má u svého jména 16 bodů (4+12), v samostatné české historii neměl nikdo z reprezentantů na jednom šampionátu víc bodů.

Frolík s Voráčkem by rádi svou bohatou bodovou sbírku rozšířili v závěrečném zápase turnaje, v němž se společně se svými spoluhráči pokusí ruskému kolosu vyfouknout medaili, na kterou český hokej čeká už od roku 2012. 

Jen tak se pak bude na individuální počiny vzpomínat se širokým úsměvem...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz