Nedomlelův úlet? Byl jsem mimo, hlásí Kováčik. Zastal se ho Vincour

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

13. března 2017, 22:27

Adam Bagar

Úvodní čtvrtfinálová bitva mezi Spartou a Kometou přinesla skvělý obrat brněnského týmu, který i díky úletu Richarda Nedomlela otočil zápas z 0:2 na 3:2. "Byl to hodně nesmyslný zákrok, tohle prostě hráč musí kontrolovat. Pětiminutové oslabení nám vzalo dost sil," zlobí se sparťanský lodivod Jiří Kalous na svého obránce. Ten ve druhém dějství nesmyslně sestřelil Jozefa Kováčika a musel pod sprchy.

Fanshop

Na světelné kostce svítil čas 31:26, když se Richard Nedomlel vracel z lavice hanby a pouhých pět sekund poté, co ji opustil, poslal k ledu obránce Jozefa Kováčika. "Ztratili jsme puk, takže jsem couval dozadu. Byl jsem k němu otočený zády a schytal úder do hlavy. To je všechno, co vím. Vůbec jsem to nečekal. Kdybych to čekal, nevypadá to tak otřesně," prozrazuje otřesený brněnský bojovník.

"Chvilku jsem byl mimo, nejhorších bylo prvních dvacet třicet sekund. Ale těžko říct, zda to byl z jeho strany úmysl, nebo ne," krčí rameny Kováčik. "Nechci to moc řešit. Ať to posoudí jiní. Je to hokej, tvrdá hra, play off, hraje se o všechno. Ale možná se na to později podívám," sděluje sedmatřicetiletý bek. Toho se hned zastal útočník Tomáš Vincour a rozdal si to s Nedomlelem v pěstním souboji.

"Moc jsem mu za to poděkoval, že se mě zastal. Možná nakonec dopadl hůř než já. Nestihl dát rukavice dolů, zatímco on už byl připravený. Ale bitku jsem neviděl, byl jsem chvíli mimo. Ale patří mu velký dík. Přesně takto to má být, postavit se jeden za druhého. Opravdu si toho moc vážím a kdyby někdy nastala podobná situace, snad nenastane, rád se ho také zastanu," hlásí slovenský zadák.

Hlavní rozhodčí Daniel Pražák, který v tu chvíli pískal bez zraněného kolegy Vladimíra Pešiny i náhradníka Pavla Hodka, měl plné ruce práce. Richardu Nedomlelovi udělil během chvilky 41 trestných minut a poslal ho předčasně pod sprchy. Kometa sice dlouhou přesilovku nevyužila, ale sebrala v ní soupeři plno sil a dostala se do tlaku. Všichni aktéři se shodli, že šlo o klíčový moment zápasu.

"Nevím, jestli to byl úmysl, ale byla to chyba toho hráče. Myslím, že soupeře to položilo a nás nakoplo," potvrzuje útočník Martin Nečas, který v závěru vyrovnal, a Alexandre Mallet dokonal brněnský obrat z 0:2 na 3:2. "Sparta ve třetí třetině přestala hrát, netlačila se tolik dopředu a nám vyšly perfektně dvě situace. Je to pro nás strašně cenný bod," září Jozef Kováčik, jenž nakonec střetnutí dohrál.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz