Něco se povedlo, máme i rezervy, hlásí Bruk. Osmnáctku mrzí bitva s USA

Foto: Karel Švec, cslh.cz

14. listopadu 2017, 16:42

Václav Jáchim

Velmi sympaticky zatím kráčejí sezonou hokejisté do 18 let. Svěřenci trenérů Bruka, Martince a Studničky překvapili finálovou účastí na Memoriálu Ivana Hlinky, v říjnu sváděli vyrovnané bitvy s Rusy. A minulý týden absolvovali turnaj pěti zemí ve Finsku. "Spokojeni jsme částečně. Některé věci se povedly, jiné ne. Máme i rezervy. Každopádně si ceníme možnosti konfrontace na špičkové akci. Viděli jsme další hráče, což je důležité s ohledem na mistrovství světa," připomíná David Bruk.

Nový fanshop

Mladí Češi byli téměř kompletní, tedy pokud bereme v úvahu adepty z tuzemských a jiných evropských klubů. "Chyběli nám někteří kluci ze zámoří, s tím jsme dopředu počítali. Myslím, že jsme nesehráli špatná utkání. Když to vezmu celkově, nejvíc nás mrzí poslední zápas s Američany. Ti nebyli v optimální formě, kdybychom k tomu přistoupili lépe, mohli jsme mít lepší výsledek," konstatuje Bruk.

Osmnáctka zahájila soupeření bitvou s domácími Finy. "Vstoupili jsme do toho dobře a dlouho vedli. Škoda, že jsme v poslední minutě přišli o náskok. Finové vyrovnali, nakonec jsme ale rozhodli v prodloužení," hodnotí Bruk. Naopak další utkání proti Švédsku skončilo radostí soupeře. "Nehráli jsme podle představ. Soupeř nás převyšoval v bruslení i po fyzické stránce, byl důraznější v osobních soubojích," doplňuje hlavní kouč.

Ve třetím ze čtyř zápasů docílili reprezentanti nejvyššího vítězství, Švýcary zdolali 4:0. "Chtěli jsme se prezentovat malinko lepším výkonem, ovšem máme pokoru. Švýcaři mají také kvalitu, výsledku si ceníme," hlásí Bruk. Na závěr pak přišla porážka 0:3 od Američanů, kteří v této věkové kategorii poslední dobou dominují. Ovšem hlavního kouče štve, že Češi nevytěžili víc. "Určitě jsme na to měli. Poměr střel o tom nevypovídá, jenže hodně to ovlivnila naše vyloučení. Některé fauly byly útočné, vyplynuly z frustrace, což se na téhle úrovni nesmí stávat," kritizuje kouč.

Elitní oporou výběru byl znovu Lukáš Dostál. Gólman Komety Brno si drží parádní formu od začátku sezony. "Třeba v utkání s USA by si zasloužil, aby mužstvo před ním hrálo jinak. Mít takového brankáře, to je pak luxus dělat věci, o kterých jsem mluvil. Lukáš Dostál chytal znovu velmi spolehlivě," reaguje Bruk. Potěšili ho i někteří bojovníci v poli. "Líbil se nám obránce Doktor, chtěli bychom ho pozvat i příště. Kvality potvrdili někteří hráči, co jsou s námi delší dobu."

Junioři vyzvali špičkové protivníky, všechny zápasy měly vysokou úroveň. Z nejužší světové špičky chyběli vlastně jen Rusové a Kanaďané. "Další akci máme o Vánocích, čeká nás turnaj ve Švýcarsku, kde narazíme zase trošku na jiná mužstva. Hrajeme tam například se Slováky, s nimiž se pak utkáme v základní skupině mistrovství světa. Bude to cenná prověrka," naznačuje David Bruk. Trenérský štáb bude nyní sledovat všechny hráče v klubech, turnaj v Zuchwilu by měl být poslední příležitostí pro nováčky, jak zaujmout a případně si říci o pozornost směrem k vrcholu sezony.

"V prosinci naposledy sáhneme do sestavy a uděláme nějaké změny. Pak bychom už chtěli kádr stabilizovat. Neříkám, že to uzavřeme úplně, nicméně kostru týmu budeme mít pohromadě," plánuje David Bruk. Do Švýcarska zřejmě neodletí útočná opora Jakub Lauko. "Pokračuje extraliga dospělých, Jakub hraje pravidelně v Chomutově. Zřejmě bychom ho tentokrát nebrali. Počkáme také, jak bude vypadat situace s WSM Ligou. I ta pokračuje, někteří naši hráči v ní působí." V plánu má zařadit dva až tři nováčky. "Rádi bychom vzali dva hráče, kteří se teď dobře prezentovali se sedmnáctkou v Kanadě. V hlavě máme ještě jedno jméno. Ale jinak platí, že změn už tolik nebude," uzavírá David Bruk.

Výsledky reprezentační osmnáctky na turnaji ve Finsku (8. – 12. listopadu, Hämeenlinna):

ČESKO – FINSKO 3:2 po prodloužení (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)
Branky: 34. Arnošt, 44. Plášek, 65. Jeník – 2. Kivenmäki, 60. Tanus.

ČESKO – ŠVÉDSKO 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Matiášek – 5. Ginning, 12. Höglander, 28. Andersson, 44. Lindmark.

ČESKO – ŠVÝCARSKO 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 1. Lauko, 12. Střondala, 28. Svoboda, 58. Sklenář.

ČESKO – USA 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 32. Weiss, 37. Janicke, 57. Giles.

Další výsledky:
USA – Švýcarsko 2:3 po nájezdech
Finsko – Švýcarsko 6:2
USA – Švédsko 0:2
Finsko – USA 4:3 po nájezdech
Švédsko – Švýcarsko 2:3 po nájezdech
Finsko – Švédsko 2:1 po prodloužení.

Konečné pořadí:

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Finsko 4 1 2 1 0 14:9 8
2. Švédsko 4 2 0 2 0 9:6 8
3. USA 4 1 0 2 1 8:9 5
4. Česko 4 1 1 0 2 8:9 5
5. Švýcarsko 4 0 2 0 2 8:14 4

Česko reprezentovali:

Brankáři:
Lukáš Dostál (Kometa Brno), Kristián Kolář (Plzeň).

Obránci:
František Klejna (K. Vary), Vít Seemann, Jakub Kleiner (oba Chomutov), Jakub Adámek (Třinec), Jan Dluhoš (Zlín), David AubrechtPetr Had (oba Liberec), Vojtěch Doktor (Č. Budějovice).

Útočníci:
Jakub Lauko (Chomutov), Michal Kvasnica (Třinec), Jan Jeník, Jan Šír (oba Liberec), Vojtěch Střondala, Karel Plášek, Matěj Svoboda (všichni Kometa Brno), Petr Čajka (Zug, Švýcarsko), Jan Matiášek (Plzeň), Dominik Arnošt, Vojtěch Kropáček (oba Sparta Praha), Dominik Sklenář (Mountfield HK).

Realizační tým:

Manažer týmu: Petr Studnička.
Hlavní trenér: David Bruk.
Asistenti trenéra: Tomáš Martinec a Petr Studnička.
Trenér brankářů: Martin Prusek.
Video trenér: Michal Rejzek.
Lékař: MUDr. Miroslav Budoš.
Fyzioterapeut: Lukáš Helm.
Hospodář: Jiří Šrámek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz