Nechtěli jsme nic podcenit, upozorňuje Kohlíček. Pirátům dal dva góly

Foto: Kateřina Kundertová

Rytíři v prvním utkání čtvrtfinále play off ELIOD Extraligy dorostu potvrdili roli favorita a odvezli si z Chomutova první bod v sérii. Pod vítězství se výrazně podepsal vysoký obránce David Kohlíček, který vstřelil vítězný gól a pak se trefil i do prázdné branky.

HokejkaTV

Rytíři vstoupili do vyřazovacích bojů jako jeden ze dvou nejlépe nasazených celků a narazili na Chomutov, který urval poslední postupové místo. „Nechtěli jsme zápas podcenit, i když šel Chomutov z nižší skupiny. Šli jsme do zápasu s tím, že do něj dáme všechno,“ přibližuje David Kohlíček.

Vstup do utkání však vyšel dobře Pirátům, kteří se bojovností vyrovnali a rozhodně nepůsobili nijak ustrašeně. „Hlavně v první třetině hráli dobře. Dali do zápasu ze začátku více než my. Kouč nám to říkal, ale jako hráči jsme to nečekali,“ přiznává mladý obránce po vítězné bitvě.

V první třetině si oba celky zahrály ve dvojnásobné početní výhodě, což byly největší příležitosti na vstřelení vedoucí branky. Proti byli oba gólmani, kteří pochytali několik nadějných šancí soupeře, a stáli tak za nerozhodným skóre.

„Byl to hodně vyrovnaný zápas. První třetinu nás tlačili, ale pak jsem si to začali dávat my a přebrali jsme hru,“ popisuje Kohlíček, jenž za stavu 1:1 vstřelil nakonec vítěznou branku. „Druhý gól byl rozhodující, vedli jsme a už jsme to udrželi,“ libuje si.

Psala se zrovna 35. minuta, kdy chomutovský gólman inkasoval podruhé. „Vystřelil jsem, ale puk se ke mně odrazil zpátky, tak jsem to poslal na bránu znova. Viděl jsem, jak kluci oslavují a řvou, tak jsem začal řvát taky,“ culí se nad oslavou branky.

Foto: Kateřina Kundertová

David Kohlíček právě u vítězné trefy využil svých tělesných proporcí v prostoru před brankou, kde se 192 centimetry jenom těžko hledá mezi dorostenci přemožitele. „V přesilovkách hraju uprostřed pásma před bránou, protože jsem vysoký, což je pro mě plus,“ říká patnáctiletý zadák.

Ve třetí třetině se Chomutovští tlačili do útoku, ale nevyužili ani tři přesilové hry a jasné šance z prostoru mezi kruhy, takže opět udeřili Kladenští. Branka na 3:1 domácí nahlodala, zkusili závěr ještě zdramatizovat, ale Kohlíček přidal do opuštěné klece druhý zásah v utkání.

„Bylo to se štěstím. Jenom jsem z otočky nahodil na bránu a pak jsem viděl puk v brance, takže jsme se už jenom radovali,“ vypráví Rytíř, jenž díky vydařenému utkání zaokrouhlil své statistiky na sedmi gólech a sedmnácti asistencích.

„První zápas máme. Doma chceme podat stejný výkon a dostat se co nejdál.“

Už v úterý pokračují dorostenecká čtvrtfinále druhými zápasy, kdy favorité včetně Rytířů nastoupí na vlastních kluzištích. „První zápas máme. Doma chceme podat stejný výkon jako v Chomutově, postoupit a dostat se co nejdál,“ prozrazuje vysoký zadák.

Kladenští hráli ve skupině A ve velké pohodě, což se odrazilo i na výsledcích. Dobrou atmosféru v šatně si přenesli i do vyřazovacích bojů. Jeden z kladenských útočníků si vzal totiž na oslavu růžový klobouček. „Vzal si ho jenom tak, pro legraci. V kabině panuje dobrá nálada, protože máme dobrý kolektiv,“ uzavírá David Kohlíček

Foto: Kateřina Kundertová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz