Nechtěli jsme Méďovi pokazit rozlučku, říká Will. Nejvíc tleskal pokladník

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Před třetí třetinou utkání se Spartou to s Bílými Tygry nevypadalo vůbec dobře, ale nakonec domácí ochozy mohly slavit. Obrat nastartoval Adam Dlouhý, o vyrovnání se postaral z trestného střílení Tyler Redenbach a v nájezdech čaroval Roman Will. Z jeho tváře se po utkání dala vyčíst zřetelná úleva.

Nový fanshop

Pod Ještědem se odehrál velký slavnostní večer. Pod strop místní Home Credit arény vystoupal dres s číslem 93, který nosil legendární Petr Nedvěd. I to domácí Bílé Tygry dokázalo patřičně namotivovat. Otočili nepříznivý vývoj a po samostatných nájezdech mohli zvedat ruce nad hlavy.

„Petr za výhru vypsal prémii do hráčské kasy, takže při vítězném pokřiku tleskal ze všech nejvíc pokladník,“ vysvětloval liberecký kouč Filip Pešán. „Nechtěli jsme Méďovi tu rozlučku pokazit a hrozně moc si vážím toho, že se nám to nakonec povedlo,“ přidal se Roman Will.

A byl to právě liberecký brankář, kdo v samotném závěru zvedal diváky ze sedadel. Vychytal totiž všech pět střelců Sparty. „Myslím si, že štěstí přeje připraveným a to já byl. V některých případech to bylo těsné, ale to k tomu patří,“ těšilo maskovaného Tygra.

Dlouhý: Teď už se hraje na krev, všichni potřebují body

Dlouho to přitom nasvědčovalo tomu, že Sparta odveze ze severu Čech všechny tři body. Pražané velmi rychle vedli 2:0. „Ze začátku to bylo samozřejmě nepříjemné, ale říkal jsem si, že chci klukům pomoct a jel jsem dál,“ popisoval Will.

„V naší situaci je každý bod dobrý, včetně toho, co jsme vybojovali minulé utkání v Chomutově. Další dva jsou pro nás zlaté,“ neskrýval nadšení liberecký gólman. „Bylo to těžké, kluci mi ovšem hodně pomohli. Stupňovali jsme tlak, ve třetí třetině jsme zaslouženě srovnali a brali bod navíc.“

Obrat šelem přitom nastartoval možná vůbec ten nejméně nápadný hráč liberecké sestavy. Adam Dlouhý zkrátka byl důrazný, za což byl odměněn gólem. „Musíme se víc tlačit do brány a nevymýšlet zbytečné nahrávky do prázdné,“ nabádal jeden z tygřích hrdinů směrem do dalších bitev.

Dlouhého příběh je přitom sám o sobě velmi zajímavý. Ještě nedávno bojoval o play off s Chomutovem. „Takový je hokejový život. Teď zkrátka bojuji za Liberec,“ krčil rameny. „Tygři potřebují body úplně stejně jako Chomutov,“ zdůraznil jeden důležitý fakt.

„Alespoň je o co hrát. Na někoho ten černý Petr holt zbude,“ okomentoval Dlouhý situaci v zamotané tabulce. „Je to tlak, ale člověk si to nemůže připouštět. Je třeba snažit se za každou cenu vyhrávat a nespekulovat, jestli jsme v play off, nebo ne.“

Poslední zápas před olympiádou čeká Tygry v Pardubicích. „Máme před pauzou jeden zápas a chceme ho za každou cenu vyhrát. Musíme se na to dobře připravit, abychom měli o reprezentační přestávce klid,“ řekl Will, který si po úterním klání se spoluhráči od ledu krátce odpočine. „Dám hráčům pět dní volna. Během nich je na stadionu nechci vidět,“ prozradil liberecký lodivod Pešán.

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz