Nechceš sekerky? A zmlátil bys rozhodčího? ptali se Piráti Šticha

Foto: Kateřina Kundertová

Chomutovští o letní přestávce posílili na všech liniích, nejvýraznější změnu doznala obrana, ve které se Vladimír Růžička starší zřejmě drží pravidla – větší je lepší. Do urostlé obrany přibyli další vysocí beci, jedním z nich je David Štich, na něhož nemají fanoušci Pirátů dobré vzpomínky. Plzeňský odchovanec, který rozštípal v Rocknet Aréně hokejku, však působí jako pohodový chlapík. „Kdo mě zná, tak ví. Mám takovou dvojí osobnost – na ledě a mimo něj,“ usmívá se.

Esport hokejová liga

Vzpomínáte si, jak jste v Chomutově rozštípal hokejku o bránu?
Na to se nedá zapomenout. Zapsal jsem se nejen u diváků. I když jsem byl podepisovat smlouvu, tak se mě ptalo vedení, jestli bych zmlátil rozhodčího a takové věci. I jeden spoluhráč se měl ptal, jestli nechci raději sekerky, když jsem si připravoval hokejky. Říkal jsem, že je na to ještě brzo. Byl to zápas, vedli jsme 2:0 v sérii, pak Chomutov srovnal na 2:2, v posledním zápase jsme prohrávali a já to neunesl. Byla to chvilková slabost. Ale jsme tady teprve pár dní, takže se všichni soustředí spíš na sebe. Každý zápasí sám se sebou a novou výstrojí. Někteří kluci jsou tu noví, ale určitě nějaké hecování bude gradovat.

Víte, kolik budete mít hokejek na sezonu? Aby vám vydržely…
Přesný počet hokejek neznám. Teď jsem nějaké dostal. Možná mi potom řeknou, že jestli je budu lámat, budu si je platit. Ale doufám, že už se to nebude opakovat. Hodně mi pomohl poslední rok, kdy mě nechali hrát hokej a zklidnili mě. I sám jsem si uvědomil, že nemám podobné okamžiky zapotřebí. Začalo to už před začátkem sezony, kdy jsme si sedli a oni mi řekli, že mě nechtějí měnit, ale potřebují mě na ledě a ne na trestné lavici. Opakovali mi to celou sezonu, dávali mi prostor a věřili mi. Patřil jsem k hráčům, na kterých to stálo, což mi hodně pomohlo na psychiku. Všem patří velký dík.

Zmínil jste Kladno, kde jste se mohl setkat s Jaromírem Jágrem. Jak působil na mužstvo?
Bylo to vidět na všech, když přišel Jarda, všichni se snažili o trošku víc. Je to velký chlapák, ale každý ho chtěl odstavit. Je to osobnost českého hokeje, takže zahrát si s ním zápas nebo zatrénovat je snem každého malého kluka. Zvedlo nás to, potom byla škoda, že se zranil. Když jsem ho dohrál, občas se zamračeně podíval, co si ten malý fracek dovoluje, ale potom jsme se tomu zasmáli.

Od jednoho vítěze z Nagana jste se přesunul k druhému, a to konkrétně pod vedení Vladimíra Růžičky do Chomutova. Nepřemýšlel jste, že zůstanete v Kladně?
Kdyby na Kladně zůstalo mužstvo, které tam bylo a bylo kousek od extraligy, potom kdyby přišla nějaká nabídka a pevná pozice, nebránil bych se tomu. Nabídka konkrétní nebyla, a navíc se to tam docela rozpustilo. Měl jsem i nějaké další nabídky, ale pomohlo mi, že tady znám hodně kluků i trenéra Růžičku, takže jsem nešel do úplně nového prostředí. Hlavně trenér projevil velký zájem, což je pro hráče hodně důležité. Znám ho ze Slavie, takže vím, do čeho jdu. Jeden zápas můžete být v první lajně a následující na tribuně. Bude záležet na tom, jaké budu podávat výkony, které se odrazí na čase na ledě.

Foto: Kateřina Kundertová

Hodně spoluhráčů znáte ze Slavie, ale jaké bylo první shledání s Ivanem Humlem, kterého jste si dvakrát nevybíravě našel?
Podali jsme si ruce a ptal jsem se ho na zuby, protože v Bolce jsem mu dal nepříjemně hokejkou. Zasmáli jsme se tomu. Co se stane na ledě, zůstane na ledě. Tak to vidí většina hráčů. Ivan je zkušený hráč, už má něco za sebou, takže mi určitě nebude dělat problémy nebo mě třeba nezdravit. První pivo? Jo, možná takhle něco proběhne.

Vy jste také inkasoval tvrdý zákrok, když vás atakoval litvínovský Michal Trávníček. Těšíte se na derby s Vervou?
Je to hokej, některé fauly vypadají hnusně, ale neřeší se to. Je to taky takový typ jako já. Narazil do mě, byla tam krev, motal jsem se jak po deseti pivech, ale odjel jsem a sešili mě. Kdo chce hrát hokej, musí s tím počítat. Nebyl vyloučený a nedostal disciplinární trest, takže to beru jako čistý zákrok. Nevím, jak moc jsou tady derby vyhrocená, ale určitě se těším.

I s vámi se zdá být chomutovská obrana obrovská. Přešel Vladimír Růžička na pravidlo – čímž větší, tím lepší?
Vypadá to tak, že budeme velká obrana. Hokej je kontaktní a rychlý sport, takže i lidi jako já jsou potřeba, aby zakročili. Musíme přitvrdit a čistit prostor před bránou. Je to i proto, abychom pomohli našim mladým gólmanům leháním do střel a podobně. I brankáři pak budou sebevědomější, když budou vědět, koho mají před sebou. Ani se nebudou muset bát, že je někdo dojede, protože určitě na ledě někdo bude.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz