Nechceme tahat strašáka domů, hlásí Šidlík. Bídnou venkovní sérii nevnímá

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Obránce Petr Šidlík mohl být za hrdinu, jeho střela ze závěrečných sekund se však zastavila jen na tyčce sparťanské branky. Vítkovice první mečbol nevyužily, ve třetí bitvě předkola play off padly 3:4.

HokejkaTV

Sparta vám utekla ve druhé třetině, co se tam stalo?
Využili přesilovky, sehráli to pěkně. My se na to určitě podíváme na videu, abychom věděli, odkud to padalo. Pak jsme ve třetí části dotahovali a bylo vidět, že trošku ustoupili a klepali se. Na konci jsem trefil tyčku, bohužel to tam nepadlo. Mohli jsme vyhrát 3:0, ale oba týmy jsou vyrovnané.

Nepřišel váš nástup pozdě?
Myslím, že se dostali dvěma přesilovkovými góly na koně, odskočili nám. Uklidnili se a my museli tlačit. Pak bylo vidět, že se trošku stáhli, začali jsme je presovat. Vytvořili tam chyby, po kterých jsme dali nějaké góly. Škoda, mohlo to tam padnout a jít do prodloužení, ale jde se dál.

Nepřekvapilo vás, že utkání nebylo tak vyhrocené jako ve Vítkovicích?
Mě osobně jo. Čekal jsem, že budou pokračovat ve stylu, jakým hráli u nás. Nebylo to tam, nevím proč. Hrál se možná trošku lepší hokej, nelítalo se za tím, asi to bylo pohlednější pro diváky. Nějaké souboje tam byly, ale to je play off.

Je pořád výhoda na vaší straně?
Vedeme, takže myslím, že jo. Kdybychom prohrávali, tak je to jiné, ale stále máme mečbol.

Co se dá čekat od čtvrtého zápasu?
Myslím, že to bude podobné. Samozřejmě to tady chceme ukončit, ať netaháme strašáka domů za stavu 2:2. Oni budou chtít samozřejmě vyhrát. Bude to zase urputný hokej, hodně o bruslení. Rozhodnou detaily. Oni využili přesilovky a my ne, tyhle věci rozhodují. Jinak je to hrozně vyrovnaný hokej, oba týmy jsou takticky připravené a rozhodují fakt maličkosti.

V roce 2019 stále čekáte na venkovní výhru, nemáte už to v hlavách?
Ani nevím, jak hrajeme venku. Jdu zápas od zápasu. Nemůžu mluvit za ostatní kluky, ale tohle je úplně nová soutěž. Je to play off. Co jsem četl, tak Sparta byla doma taky špatná. Pro ně se to zlomilo, pro nás ne, ale ve čtvrtém zápase to může být zase jiné.

Sestřih utkání HC Sparta Praha – HC VÍTKOVICE RIDERA

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz