Nečekaná zpráva: mladý obránce Dudek musí skončit s hokejem

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Na jeho výkonnostní progres v posledních dvou ročnících byla radost pohledět. Jenže teď přichází smutná novina: havířovský bek Jakub Dudek ze zdravotních důvodů ukončil profesionální kariéru.

HokejkaTV

„Měl jsem problém s kolenem a po sezoně se to začalo řešit. Myslel jsem, že jen podstoupím operaci a vše bude zase v pořádku," popisuje jednadvacetiletý Dudek v rozhovoru pro hc-havirov.cz. „Verdikt byl ale nakonec takový, že s hokejem musím skončit."

Informace přišla hodně nečekaně. „Je to pro mě strašný zmatek. Život, který jsem měl, se mi obrátil vzhůru nohama. V nejbližší době se budu rozhodovat co dál. Přihlásím se na školu a uvidím,” říká Dudek na klubových stránkách. 

„Kuba chodil do rehabilitačního centra a poslali jsme ho ještě za dalším specialistou do Olomouce, který ale jen potvrdil jeho stav," mrzí havířovského manažera Patrika Rimmela. „Kubovi jsme nabídli pomoc jak se zdravotními problémy, tak i celkově. Odvedl u nás dobrou práci a je škoda, jak pro hokej celkově, tak i pro něj osobně, že musí tak brzy skončit. Určitě se s ním rozloučíme i během sezony."

„Je to pro mě strašný zmatek. Život, který jsem měl, se mi obrátil vzhůru nohama."

Urostlý bek má za sebou tři sezony v Chance lize. Dudek v ní celkově odehrál 112 utkání s bilancí tří gólů a sedmnácti asistencí. V uplynulém ročníku pomohl Havířovu k parádnímu šestému místu.

Opavský odchovanec dříve hrával i v mládeži Českých Budějovic a Karlových Varů. V rámci střídavých startů z AZetu pak několikrát oblékl dres druholigového Valašského Meziříčí.

Aktuální soupiska AZ RESIDOMO Havířov

Brankáři: Jiří Matoušek, Aleš Stezka, Marek Štipčák.

Obránci: David Chroboček, Jakub Matai, Jaroslav Mrowiec, Scott Prier, Vojtěch Ševeček, David Zdeněk.

Útočníci: Jan Bambula, Lukáš Bednář, Dominik Cihlář, Jan Dvořák, Lukáš Juhász, Jakub Kotala, Jan Maruna, Dominik Pawliczek, Radek Pořízek, Filip Seman, Radek Veselý.

Jakub Dudek a slavnostní nástup.

Jakub Dudek a slavnostní nástup. | Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz