Nebýt zranění, ukázal by ještě víc, říká Hertl o Pastrňákovi. Voráček litoval Gudase

Foto: Karel Švec, Český hokej

18. června 9:45

Václav Jáchim

Jelikož David Pastrňák teprve před několika dny ukončil sezonu, vyhlášení výsledků letošní ankety Zlatá hokejka nestihl. Útočník Bostonu dorazí ze zámoří až dnes a cenu poté v Praze ihned převezme, hvězdami slavnostního galavečera tím pádem byli další medailisté. Podruhé v kariéře skončil stříbrný Tomáš Hertl (na snímku), na bronzový stupínek poslaly hlasy tipujících Jakuba Voráčka.

HokejkaTV

Trio nejlepších českých hráčů za uplynulou sezonu předvedlo vynikající výkony. prvenství v anketě nakonec znovu patří Pastrňákovi. „Kdyby nebyl zraněný, ukázal by ještě víc. Určitě není náhoda, že to Pasta dokázal vyhrát potřetí. Je to rozený střelec, má to v krvi. Když bude takhle pokračovat, může překonat hranici 50 gólů za sezonu," oceňuje Tomáš Hertl.

Útočník San Jose byl mezi největšími favority, za Pastrňákem nakonec skončil druhý o 59 bodů. A jen o dva bodíky předstihl třetího Jakuba Voráčka. „Strašně moc mě těší, že jsem se dostal do top tři a mohl jsem tu být s tak skvělými hráči," přiznává Hertl. V hokeji má maximální plány, jednou by rád také pozvedl trofej z dílny akademického sochaře Zdeňka Němečka.

Hertl: Zlatá hokejka? Bylo by krásné, kdyby se mi to povedlo

„Určitě by bylo krásné, kdyby se mi to povedlo," zasní se. „Ale konkurence je ohromná. David Pastrňák, Jakub Voráček, David Krejčí – to všechno jsou špičkoví hokejisté. Přeju si, aby se nám všem dařilo, aby každý dělal dobré jméno českému hokeji. Osobně jsem rád za poslední sezonu. Za to, jak jsem ji odehrál. Chci dál předvádět vyrovnané výkony, ne to mít nahoru a dolů," připomíná Hertl.

Když byl během slavnostního večera vyhlášen na druhém místě a mířil na pódium, netušil, co si na něj připravil komentátor Michal Dusík. Hertla a jeho snoubenku totiž fiktivně oddal. „Ani nevím, co na to říci. Vůbec jsem netušil, že na mě něco takového chystají. Ještě víc je z toho hotová snoubenka, která nečekala, že také půjde na pódium," usmívá se slávistický odchovanec.

S dobrou náladou si vyhlášení užil také Jakub Voráček. Třetí nejlepší hokejista Česka za uplynulou sezonu měl vynikající sezonu v NHL a pak i parádní světový šampionát. „Už jsem si trošku odpočinul. Proběhlo pár zapíječek syna, jinak jsem čas trávil samozřejmě s rodinou," hlásí.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Vítěz ankety z roku 2015 by v budoucnu rád přidal další titul. Při hodnocení výkonu spoluhráčů oceňuje Pastrňáka a Hertla, zároveň ale upozorňuje na výbornou formu Davida Krejčího. „Moc se o něm nemluví, ale Krejče hraje skvěle. Možná nemá tolik bodů, ovšem jakmile přijde play off, je neskutečně platný. Za mě určitě vynikající hráč, který si zaslouží uznání," vzkazuje.

Voráček: Gudas mi bude chybět. Ale výměna může potkat každého

V uplynulých dnech se musel Voráček vyrovnat i s jednou nepříjemnou zprávu. Po čtyřech letech společného působení v Philadelphii přišel o parťáka a kamaráda Radka Gudase, jehož vedení Flyers vyměnilo do Washingtonu za jiného obránce Matta Niskanena. „Je to smutné. Máme silný kamarádský vztah, ale to je prostě byznys. Nečekali jsme to, jenže takhle to v hokeji prostě chodí," reaguje Voráček.

Kapitán národního mužstva na nedávném světovém šampionátu se novinku dozvěděl jako první. „Zrovna jsme byli s Gudym spolu, když mu zavolal generální manažer Flyers Chuck Fletcher. I když třeba trejd čekáte, tak pokud k němu pak dojde, pořád je to šok," potvrzuje mistr světa 2010, jenž podobnou situaci zažil před osmi lety, kdy byl vyměněn z Columbusu do Philadelphie.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Kabina Flyers bude pro Voráčka jiná než dřív. „Gudy mi bude chybět. Nebudu lhát, bude mi smutno. Přeju mu, ať se daří alespoň stejně, jako se mu dařilo loni," vzkazuje. Ví, že odchod krajana a kamaráda musí brát jako realitu života v NHL. „I Wayne Gretzky byl během své kariéry vyměněn, tohle se může stát každému. Gudy měl výbornou sezonu, v té předchozí byl vyhlášen nejlepším obráncem našeho týmu. Ale management klubu se teď rozhodl jít dál takhle," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz