Navrátilec Polák o své Energii: Tým má srdce, jde to vidět i na ledě

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Uplynulý týden byl pro karlovarskou Energii velice úspěšný. Celek z lázeňského města vyhrál obě domácí utkání, po skalpu Mladé Boleslavi totiž v neděli porazil Vítkovice 4:1. Do známého prostředí se navíc vrátil odchovanec Vojtěch Polák, který hned ve svém druhém startu rozvlnil síť.

HokejkaSHOPvanoce

Proti Vítkovicím jste vstřelil první gól v sezoně, bylo to emotivní?
Krásné, já jsem si tu chvilku užil. Ale důležité jsou body. Je krásné, že jsem dal gól a mohl udělat radost svým dvojčátkům, fanouškům, ale vítězství je cennější. Tři body jsou super.

Bylo to teprve vaše druhé utkání, jak jste se cítil?
Už to bylo o chlup lepší. Věřím, že se to bude dál zlepšovat, přeci jen po osmi měsících to není sranda, ačkoliv jsem trénoval dobře a hodně, tak zápas je něco jiného. Já se do toho pomalinku dostávám a bude to lepší a lepší.

Vítkovice hrály dost tvrdě. Nepřišly vám některé zákroky za hranou?
To je jejich věc, my se soustředíme na svojí hru. Ať si hrají, jak chtějí.

Karlovy Vary teď čeká série tří zápasů venku...
Půjdeme do každého zápasu jako do posledních dvou. Budeme chtít vyhrát, hrát svoji hru a když budeme plnit pokyny, tak se nám to povede.

Jaké to je nastupovat v dresu mateřského klubu?
Opravdu jsem se na to těšil. Je to bonus, že mohu hrát před domácím publikem. Strašně jsem se těšil, chtěl jsem vidět, jak extraliga vypadá, dlouho jsem tady nebyl.

Jaké byly okolnosti vašeho návratu do Karlových Varů?
Bylo to rychlé. Čekal jsem na nějakou nabídku, pak jsme se začali bavit tady v Energii, protože už jsem chtěl začít hrát. Domluvili jsme se tedy na určitých podmínkách a já se budu snažit, abych co nejvíc klubu pomohl, abychom udělali co nejvíce bodů.

Co všechno hrálo roli v rozhodování?
V první řadě jsou v kabině super kluci. Trénuju s nimi de facto tři roky, jsem tu ve známém prostředí. Musel jsem se koukat také na rodinu, protože mám malá dvojčátka. Nechtěl jsem je tahat někde po republice, případně kdybych šel na otevřený kontrakt například do Finska. Hlavně jsem si chtěl, po dlouhé době a naskytnutí té možnosti, zase vyzkoušet českou extraligu. Je to fuška (smích).

Jak vidíte karlovarskou partu na ledě i mimo něj?
Je to parádní skupina hráčů, ten tým má srdce. Myslím si, že to jde vidět i na ledě.

Na západě Čech máte smlouvu do prosince. Koukáte stále po očku i na zahraniční nabídky, nebo se čistě soustředíte na Energii?
Já bych to nerozebíral. Teď se prostě soustředím na to, abych co nejvíc pomohl klukům a Karlovým Varům. Uvidíme, co se stane.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz