Navrátilec Jaroměřský: Prohra mrzí, ale konečně si zahrát je fajn pocit

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

4. prosince 2017, 11:34

David Jahoda

Obránce Olomouce Jan Jaroměřský (na snímku vlevo) si zahrál naposledy 10. srpna, od té doby kvůli zdravotním potížím žil hokejem jen v roli diváka. V minulém kole proti Pardubicím odehrál jen třetinu, první plnohodnotné utkání si zahrál až proti Vítkovicím. I když Mora v moravském souboji nedala poprvé na svém ledě ani gól a přišla o osmizápasovou bodovou sérii, Jaroměřský měl úsměv na tváři. A zřejmě nikdo mu to nemohl zazlívat. „Pro mě je to vevnitř hrozně fajn pocit si po tak dlouhé době ten hokej zahrát,“ měl radost z návratu.

Nový fanshop

Měl za sebou prohrané utkání, ale když přišel mezi novináře, usmíval se. Dočkat se po bezmála čtyřech měsících plnohodnotného požitku z něčeho, co je vaší životní vášní, úsměvu se prostě neubráníte. „Já se tady sice směju, ale mrzí mě, že jsme prohráli. Chtěl jsem se vrátit vyhraným zápasem. Pro mě je to ale vevnitř hrozně fajn pocit si po tak dlouhé době ten hokej zahrát. Je to perfektní a mám to prostě rád,“ prozradil Jan Jaroměřský.

Poslední zápasy byl jen jako sedmý bek, v úterní dohrávce 23. kola si zahrál jednu třetinu, pak byl jednou z obětí stažení hry na tři lajny. „Ani jsem nečekal, že přijdu po třech měsících a trenér překope celou sestavu, zvlášť když se dělaly body. Můj čas byl na tribuně, pak přišel čas, abych byl připravený, pak jsem si zahrál třetinu a teď celý zápas. Příště bude třeba ještě něco víc,“ řekl sympaťák z olomoucké obrany.

Mora si dělala zálusk na další domácí vítězství, jenže získat minimálně bod v devátém utkání za sebou se já nepovedlo. „Je škoda, že zrovna, když nastoupím, tak se po takové bodové šňůře prohraje. Určitě to nedopadlo tak, jak jsem si na začátku přál. Ale jsem rád, že jsem konečně dostal šanci. V půlce sezony už bylo na čase. A nebylo to tak hrozné, jak jsem čekal. Určitě je na čem stavět, snad to bude jen lepší,“ pravil s nadějí Jaroměřský.

V Olomouci už v aktuální sezoně určitě viděli atraktivnější podívanou. Klání dvou moravských celků rozsekla jediná branka, o kterou se v 44. minutě ve vlastním oslabení postaral hostující kapitán Rostislav Olesz. „Bylo to hodně rozkouskované, mohla za to i ta oslabení. Někteří byli bez tempa. Je to těžké, oni dobře brání, vyklekávají střely. Nakonec vyhráli na jeden gól. Smůla, prostě se to přiklonilo k nim. O to hůř, že ten gól padl v naší přesilovce. Bohužel, měli jsme nějaký gól dát a dotáhnout to alespoň do prodloužení.“

Jan Jaroměřský: Jsem rád, že už hraju. Prognózy byly daleko černější

Radost z návratu ale u Jaroměřského nad prohraným zápasem přece jenom převládala. „Jsem strašně šťastný, že už nemusím sedět tam nahoře (na tribuně pozn. red.). Navíc teď, když už je zima. Určitě bych tam mrznul ještě víc než při zápase. Je to pro mě super pocit,“ usmíval se. Víc než dvacet zápasů jen přihlížet, jak spoluhráči na ledě válčí bez vás. Nic příjemného. „Ze začátku mě to bylo hodně líto, pak jsem se tak nějak otupěl. Už jsem si na to celkem zvyknul. Pořád jsem jen trénoval, dělal jsem něco navíc. Alespoň jsem zapracoval na něčem dalším,“ hledal Jaroměřský pozitiva v herní pauze.

Po absenci má chuť do hokeje logicky velkou. „Doufám, že už nevynechám ani minutu a kvalita výkonů se bude zlepšovat. Půjdu do toho naplno, co jen to půjde,“ uvedl. Proti Vítkovicím se ale snažil být opatrný. „Člověk nechce udělat chybu, jde o hodně, proto jsem se snažil hrát jednoduše, žádné velké výlety. Věřím, že to bude odehranými zápasy gradovat. Ono to je opravdu hodně znát, když si člověk osahá zápasové tempo a ví, jaké návyky si zase osvojit,“ nechal se slyšet rodák z Turnova.

„Nebylo to tak hrozné, jak jsem čekal. Určitě je na čem stavět, snad to bude jen lepší.“

Jaroměřského může těšit to, že soutěž je ještě nějaký kus před svou cílovou rovinkou. Zároveň ale tuší, že v následujících týdnech půjde do tuhého. „Hodně zápasů uteklo, ale hodně jich ještě zbývá. Chleba se bude lámat někdy o svátcích, nebo v lednu, protože v únoru je dlouhá pauza, a pak už zbývá jen pár zápasů. Tam už nebude prostor něco dohánět,“ je si vědom Jaroměřský. Olomouc po prohře s Vítkovicemi klesla na sedmé místo, mezery v tabulce jsou navíc minimální. Liberec, který je na poslední postupové desáté příčce, má jen o tři body méně než Hanáci.

Sestřih utkání 28. kola TELH: HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA 0:1

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz