Návrat z KHL? Sparta má zájem o obránce Marka Ďalogu

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

30. prosince 2017, 11:55

Marek Hedbávný

Ruská agentura RIA Novosti vydala zprávu, že osmadvacetiletý slovenský obránce Marek Ďaloga rozvázal smlouvu s Kunlunem a brzy posílí Spartu.

Plekanec Chance liga

Jeho návrat do Tipsport extraligy ale ještě hotový není. „O situaci, v které se Marek Ďaloga nachází, samozřejmě sportovní vedení klubu ví a zájem o jeho služby máme," uvedl za HC Sparta Praha tiskový mluvčí Tomáš Zetek. „Nicméně dokud nemá Marek rozvázanou smlouvu v KHL, je bezpředmětné se o čemkoliv konkrétním bavit."

Expardubický Ďaloga ve Spartě působil v sezoně 2014/2015, kdy v 58 zápasech šestkrát skóroval a přidal devatenáct asistencí. Extraligu oslnil hlavně skvělým bruslením.

„Zájem o jeho služby máme."

Poté hrál za Kazaň, Slovan Bratislava a letos za čínský Kunlun. Celkově nastoupil v KHL do 108 utkání s bilancí 7+9. V probíhající sezoně se objevil i ve slovenské reprezentaci. 

Ambiciózní Spartě se zatím nedaří a v tabulce je sedmá. I proto během základní části udělala několik změn v sestavě – například ve středu oznámila trejd Tomáše Dvořáka a Jiřího Smejkala za chomutovského brankáře Jána Laca. 

Posílí ji také Marek Ďaloga?

Soupiska HC Sparta Praha

Brankáři: Ján Laco, Sami Aitokallio, David Honzík.

Obránci: Zbyněk Michálek, Juraj Mikuš, Martin Jandus, Petr Kalina, Richard Nedomlel, Jan Švrček, Jan Piskáček, Tomáš Pavelka.

Útočníci: Jaroslav Hlinka, Petr Kumstát, Lukáš Pech, Jiří Černoch, Miroslav Forman, Richard Jarůšek, Lukáš Klimek, Andrej Kudrna, Alexender Reichenberg, Tomáš Pšenička, Lukáš Rousek, Robert Říčka, Dominik Uher, Petr Vrána.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz