Návrat starých časů: za Slavii bude opět hrát Jiří Drtina

Foto: Kateřina Bogliová, hokejkv.cz

19. července 2017, 10:49

Marek Hedbávný

Po více než sedmi letech se do pražské Slavie vrací Jiří Drtina. Zkušený obránce hrál v minulé sezoně za Kladno a v 60 zápasech získal 26 bodů (5+21).

Plekanec Chance liga

Drtina nechyběl u posledního slávistického titulu v roce 2008. Mezi pamětníky tohoto úspěchu patří ze současného kádru ještě Jan Novák s Pavlem Kolaříkem.

Po sezoně 2009/2010 Drtina mateřský klub opustil a postupně hrál za Kladno, Karlovy Vary, Chomutov, Trenčín a loni opět za Rytíře, tentokrát už prvoligové. S jednadvaceti body v základní části byl nejproduktivnějším kladenským bekem.

Na dalším působení u Rytířů se nedohodl, zůstává ale ve WSM Lize – vrací se domů do Vršovic.

Slavia jeho příchodem reaguje na ztráty Ronalda Knota (Mladá Boleslav), Martina Bači (Košice) a Jana Pohla (Znojmo). Novými tvářemi v sešívané defenzivě jsou krom Drtiny také Jaroslav Kasík (Ústí n/L) a Jindřich Barák (Mountfield). O smlouvu bojuje Tadeáš Hejda (Vrchlabí).

Aktuální kádr HC Slavia Praha

Brankáři: Dominik Frodl, Patrik Polívka.

Obránci: Jan Novák, Jiří Drtina, Pavel Kolařík, Jindřich Barák, Jan Holý, Jaroslav Kasík, Antonín Růžička, Tadeáš Hejda, Dominik Valík.

Útočníci: Zdeněk Doležal, Martin Kadlec, Lukáš Krejčík, David Šafránek, Lukáš Nedvídek, Ondřej Kopta, Martin Ondráček, Martin Šagát, Zdeněk Kubica, Václav Krliš, Václav Jankovský, Denis Heldák, Aleš Furch, Petr Tejral, Tomáš Šmerha.

Foto: Pavel Vrtiška, hc-slavia.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz