Návrat po deseti letech. Nové Pace pomůže zkušený útočník Kapička

Foto: Facebook Dogs de Cholet

1. září 2020, 19:39

Ondřej Mach

Nová Paka hlásí před začátkem nové sezony další posilu. Vedení Bruslařů angažovalo útočníka Michala Kapičku, který naposledy působil ve druhé nejvyšší francouzské soutěži.

Aplikace Tipsport extraligy

„Po deseti letech v cizině, kdy jsem hrál v Německu, Anglii a osm let ve Francii, jsem se rozhodl pro návrat do ČR. V létě mi zavolal Tomáš Kadeřábek s panem Šmikou, jestli mám zájem hrát za BK Nová Paka,“ odhaluje na klubovém Facebooku čtyřiatřicetiletý hokejista. 

„Po představení stadionu, vize a fungování klubu jsem měl jasno, že za tento klub chci hrát. Na sezonu a fanoušky se moc těším, tak jako se těším na to, že si opět zahraju s kamarádem Michalem Nevyhoštěným,“ pokračuje Kapička.

Rodák z Jablonce nad Nisou za sebou má zajímavou hokejovou minulost. Kapička je odchovancem Liberce, do prvního týmu Bílých Tygrů se však i přes slušná čísla v mládeži nikdy nedostal. Dospělý hokej tak porpvé vyzkoušel v dresu jabloneckých Vlků. 

„Po deseti letech v cizině, kdy jsem hrál v Německu, Anglii a osm let ve Francii, jsem se rozhodl pro návrat do ČR.“

Ve druhé lize nastupoval čtyři sezony, v té poslední už ale začala jeho cestovatelská kapitola. Drtivou část ročníku 2007/08 hrál za Nové Zámky ve slovenské první lize, mimo jiné se krátce mihl o patro výš v dresu Nitry. Další čtyři duely přidal v Maďarsku za Ferencvárosi TC.

V následujících třech letech dva roky působil v Jablonci, kde udivoval skvělými statistikami, jednu sezonu hrál v německé třetí nejvyšší soutěži za EV Landsberg 2000. Od roku 2011 se do České republiky vrátil už jen jednou, jinak působil výhradně v zahraničních klubech. 

Ve Francii se Kapička uvedl parádně, hned první rok slavil s týmem Scorpions Mulhouse titul v tamní druhé nejvyšší soutěži. Rok nato si ještě krátce odskočil do Anglie a Jablonce, poté ale definitivně odešel do země baget a vína. 

„Na sezonu a fanoušky se moc těším, tak jako se těším na to, že si opět zahraju s kamarádem Michalem Nevyhoštěným.“

Postupně oblékal dres Mulhouse, Nice, Briançonu a Choletu. Ve všech klubech patřil šikovný útočník k produktivním hráčům a bodový příspěvek si od něj zřejmě slibují i v Nové Pace. 

Bruslaři loni byli ve druhé lize nezkušeným nováčkem, letos by mohli udělat další krok vzhůru. Severní skupina bude velmi vyrovnaná a po postupu Vrchlabí nebude mít úplně jasného favorita. Překvapí Nová Paka?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz