Návrat po 152 dnech. Konečně! zní od Klimka a Strapáče. Čím si prošli?

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

20. srpen minulého roku? Tohle datum spojuje Lukáše Klimka a Petra Strapáče. Oba v tento den naposledy nastoupili za Olomouc. Na začátku tohoto roku oddálil jejich návrat covid-19. Ale nyní se oba po pěti měsících společně dočkali velké premiéry. Navíc byli u výhry proti Kometě.

Aplikace Tipsport extraligy

Trvalo to déle, než jsme všichni čekali,“ hlásí čtyřiatřicetiletý Lukáš Klimek. „Konečně to ale přišlo. A chtěl bych poděkovat, že ke mně byli všichni trpěliví,“ děkuje. „Pauza už byla dlouhá,“ přikyvuje Petr Strapáč.

Oba hráli poslední soutěžní duel 10. března. V přípravě se poté zranili v podobnou chvíli. „Byl jsem po operaci ramene, navíc po několikáté. I proto to chtělo delší čas, než kdybych to měl například poprvé. Dali jsme si záležet a nechtěli jsme nic uspěchat. A cítím se dobře,“ raduje se Klimek.

A co jeho parťák Strapáč? „Já byl na operaci s kolenem a bohužel se to po ní docela zkomplikovalo. Trvalo to déle, než bych sám čekal,“ kroutí hlavou.

„Jezdil jsem do Prahy na různé procedury..."

I proto se snažil udělat cokoliv navíc, aby se dřív vrátil. „Jezdil jsem do Prahy na různé procedury. Sice dojíždění bylo náročné, ale zlepšení bylo obrovské,“ zdůrazňuje. „Chtěl bych jim poděkovat a doufám, že to bude držet,“ vzkazuje.

Nastoupit už měl 3. ledna v Litvínově. Ale…

„Do toho jsem lapl covid, takže celkově se to pak zase protáhlo,“ mluví o pozitivním testu chvíli před očekávanou premiérou.

„Bylo to nepříjemné. Cítil jsem se fakt dobře, nohu jsem posílil, jak bych potřeboval. A pak to dopadlo takhle…“ vrací se o pár týdnu zpátky. „Průběh ale nebyl hrozný, ležel jsem asi tři dny a nepociťuji na sobě žádnou únavu,“ líčí Strapáč.

Podobně to měl i Lukáš Klimek. Připravoval se už na domácí zápas se Spartou na začátku ledna, ale i on měl pozitivní test.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Ovšem kruh se uzavřel.

Společně si prošli nepříjemným obdobím a přesně po 152 dnech nastoupili za svou Olomouc! A to proti Kometě Brno a rovnou mohli slavit výhru 2:1 v prodloužení.

„Bylo to těžké. Zápasy a tréninky? To je něco jiného. Někdy jsem toho měl plné zuby,“ netají se Klimek, jenž odehrál přes 18 minut.

Strapáč strávil na ledě o čtyři minutky méně. „Na to, jak jsem dlouho nehrál, tak jsem podle mě zápas docela zvládl. Určitě to nebylo ideální, ale je na čem stavět,“ myslí si Petr Strapáč, který přiznal i menší nervozitu.

„Za brankovou čáru jsme dostali puk i Zámorského. A to se počítá!"

Starší z dvojice se rovnou nachomýtl k první brance Kohoutů. „S Nahecem (Lukášem Nahodilem – pozn. red.) jsme to tam důrazem dotlačili,“ usmívá se Lukáš Klimek. „Jsem rád, že to na videu bylo vidět. Za brankovou čáru jsme dostali puk i Zámorského, a to se počítá,“ směje se.

„Odehráli jsme poměrně slušný zápas,“ praví o týmovém výkonu Petr Strapáč. S navrátilci byl spokojený i trenér Jan Tomajko. „Hráli dobře. Soutěžní zápas vlastně nehráli někdy od března. Bylo to pro ně těžké, ale oni byli nabuzení, navíc jsme vyhráli – příjemná premiéra,“ chválí si kouč Olomouce.  

Lukáš Klimek se posunul do formace za Lukášem Nahodilem, který byl za to jistě rád. Oba loni zářili ve formaci ještě s Pavlem Musilem. Nyní s nimi hrál ve formě hrající Jan Káňa.

„Soutěžní zápas vlastně nehráli někdy od března. Hráli ale dobře."

„S oběma se hraje parádně, takže je musím pochválit, že mi to usnadnili,“ děkuje na dálku Klimek.

Jak se mu hrálo s Janem Káňou? „My jsme spolu hráli i v přípravě, i když já jsem toho moc neodehrál…“ pozastavil se Klimek. „Myslím ale, že nám to šlo. Na ledě si vyhovíme. Honza je trošku jiný typ hokejisty než Pavel Musil, ale je to o zvyku. Kánis (Jan Káňa) je výborný hokejista a má skvělou střelu. Však letos to i potvrzuje a trefuje to náramně,“ chválí nejlepšího střelce týmu.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Strapáč nastoupil v první lajně s Vilémem Burianem a Janem Bambulou. A byl ho plný led. Soupeřům se vryl pod kůži a nenechal jim ani kousek prostoru. Do pošťuchování se dostal i s hvězdou Petrem Muellerem.

„Jak jinak hrát na takové hráče? ptá se. „Musíte se snažit jim to lehce ztížit, aby neměli tolik času. A aby je to někdy i bolelo, samozřejmě v rámci pravidel. Zákeřně ne!“ vysvětluje svou hru.

„A aby je to někdy i bolelo, samozřejmě v rámci pravidel."

V první formaci hrál na pozici centra. „Já hrál vždy tento post, takže zatím to takhle asi bude. V pátek by měli hrát další kluci. Už se nám vyprazdňuje marodka a uvidíme, jak to trenéři poskládají,“ dodává.

A vrátí se tedy někdo další do sestavy? „Já už to radši neříkám,“ usmívá se trenér Tomajko. „Minule jsme si mysleli, že se dva hráči vrátí. A vlastně pak se zranil Vojta Tomeček…“ sděluje zklamaně. „Uvidíme v pátek. Snad někdo přibude,“ zakončuje kouč Hanáků.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz