Návrat krále Radegast indexu na trůn! Výtiskovi opět patří zelená helma

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Více jak měsíc byl bez hokeje. Nechodil podporovat své spoluhráče, nesledoval zápasy doma, nedíval se na průběžné pořadí Radegast indexu. V únoru naskočil zpět do zápasového rytmu a kdo vsadil boty, že tento tvrďák bude opatrnější a nepůjde do soubojů naplno, ten je dnes bos. Vítkovický bojovník Jan Výtisk je zpět a neztratil nic ze své pověstné obětavosti pro tým. Důkazem budiž únorové hodnocení Radegast indexu, které jasně ovládl. Jste překvapeni?

Jágr Chance liga

Nebyl skeptický, jen bez života. Dlouhých šest týdnů bez hokeje nesnášel úplně nejlépe, přesto se snažil udržovat v pozitivním módu. „Hraješ celý život a pak to musíš jen sledovat. To mi nedělá dobře. Znám to z doby, kdy jsem hrál v Liberci a ke konci sezóny si zlomil nohu. Proto jsem se teď držel od hokeje dál a když to bylo možné, naskočil jsem do tréninku,” přiznává Jan Výtisk.

Svůj návrat viděl v pozitivních barvách také proto, že se jeho Vítkovicím daří a play off už v tuto chvíli mají jisté. „Samozřejmě by to bylo složitější, kdybychom hráli dole a měli nervy, zda se do play off dostaneme. My se však celou sezónu pohybujeme v první šestce, takže po psychické stránce je to mnohem lepší,” dodává severomoravský matador.

„Hraješ celý život a pak to musíš jen sledovat. To mi nedělá dobře. Znám to z doby, kdy jsem hrál v Liberci a ke konci sezóny si zlomil nohu.”

V nedalekých Beskydech už se možná chystají tesat Výtiskovo jméno na památnou sochu Radegast, která zde stojí. Ještě před tím mu však tým Radegast indexu připravil novou zelenou helmu, kterou převzal před pátečním utkáním v Litvínově. „Ani mi nepřišlo, že jsem po dlouhé době vyměnil zelenou za modrou, ale samozřejmě se na zelenou moc těším a na dálku zdravím Patrika Poulíčka s Davidem Skleničkou, kteří si ji užili v lednu a únoru,” dodává s úsměvem Jan Výtisk.

Opora vítkovické defenzívy v únoru nasbírala 33 bodů, když rozdala 16 hitů, zablokovala 13 střel a připsala si 4 body za účast na ledě při vstřelené brance. Za zmínku pak stojí druhé místo, které patří dalšímu vítkovickému hráči, útočníkovi Rostislavu Oleszovi. Třetí v pořadí, litvínovský Michal Trávníček, pak nasbíral stejný počet bodů jako Olesz, tedy 19, za záporné body mu však patří třetí místo. Co do počtu hitů však Trávníček sekunduje vítěznému Výtiskovi.

„Na zelenou helmu se moc těším a na dálku zdravím Patrika Poulíčka s Davidem Skleničkou, kteří si ji užili v lednu a únoru.”

Jan Výtisk odehraje v zelené helmě dvě březnová utkání, která v základní části zbývají. Zda se stejnou helmou vyjede i do play off a zda získá kamennou helmu za celkové vítězství v Radegast indexu, o tom nespekulujme. Vítkovický borec je totiž vedle své bojovnosti proslulý ještě jedním rysem: je extrémně pověrčivý a o ničem nemluví, dokud to není stvrzené a jasné.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz