Návrat domů? Možná jsme se těšili až moc a dělali pitomosti, hlásí Forman

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Po šesti utkáních v řadě se hokejisté Sparty konečně vrátili na domácí led, ale že by proti Litvínovu předvedli hokejovou hitparádu, to určitě ne. Po první třetině prohrávali 1:3, kupili chyby. Skoro to vypadalo, jako by se vracely staré časy, kdy Sparta na svém ledě víc rozdávala než brala.

HokejkaTV

Ale Pražané dokázali zabrat a urvali vítězství. Dvěma góly se o to postaral Miroslav Forman, velký bojovník slavil v prodloužení vítěznou akci poté, co projel celým kluzištěm a puk procpal Janusovi do brány. "Jsme hrozně rádi, že jsme to zvládli. Výkon nebyl bez chyb, ale hlavní je vítězství," říká s úlevou.

Po čtyřech výhrách venku jste doma přidali další, ale duel s Litvínovem byl hodně hektický. Proč?
Venku jsme hráli hodně zápasů, myslím že domů jsme se hodně těšili. První střídání bylo super, hned jsme dali gól. Ale úvodní třetinu jsme zaslouženě prohráli a já se bál. Byli jsme nějací skleslí, proběhla trošku bouřka v kabině, která nám pomohla. Další dvě třetiny pak vypadaly relativně slušně. myslím, že jsme si nakonec vítězství zasloužili.

Návrat na domácí led tedy přece jen radostný.
To jo. Doma je doma. Já když jedu jenom třeba do Boleslavi, jsem z toho cestování hotovej. Atmosféra byla super, už teď se těšíme na další domácí zápas.

Neuškodil vám paradoxně rychlý vedoucí gól, který Adam Polášek zařídil už po 34 vteřinách hry?
Těžko říci. Já myslím, že ne.

Nemohla určité nepřesnosti ve hře a vlnobití sparťanského výkonu ovlivnit velká touha zahrát před svými fanoušky podle představ?
Možné to je. Najednou jsme tam dělali pitomosti. Opravdu nevím. Ta první třetina... Nedokážu si to vysvětlit, možná i tohle může být důvod.

Ve vaší hře se projevilo dost chyb, vázla i rozehrávka ve vlastním obranné třtině.
To je vždycky.Když někdo chce něco vymyslet, nějaké chyby budou. Tentokrát jich bohužel bylo víc, ale musíme si umět poradit i s takovými zápasy. My to zvládli. Nebyl to asi nejhezčí hokej, nicméně výhra je výhra.

Nenapadlo vás za stavu 1:3, že se trošku opakuje první domácí duel sezony proti Plzni? Průběh byl celkem podobný.
Popravdě, nenapadlo. Podobné to asi bylo. Ale každý z nás myslel jen na to, aby se zvednul. Protože mi nebyli ani na 50 procentech svého maxima.

Foto: Facebook HC Sparta Praha

Která situace sehrála podle vás klíčovou roli při cestě za výhrou?
Gól Andreje Kudrny ze závěru třetí třetiny. Nevím, jestli jsme předtím uvadali, nebo ten tlak nebyl takový. Ale Andrej pak předvedl výbornou individuální akci. Klobouk dolů, jak to udělal. To byl nejdůležitější gól!

Skromnost stranou, vy jste se trefil dvakrát, nakonec i v prodloužení.
Samozřejmě, jsem rád (směje se). Nejsem úplně střelec, teď se to povedlo.

Navíc vedete žebříček klubové produktivity.
Ale pořád jsme na začátku sezony. Je nás tam pět nebo šest útočníků a několik beků, všichni máme podobně bodů. Důležité je pochopitelně týmové vítězství.

Připsali jste si pátou výhru v řadě. Už je hokej Sparty víceméně podle představ?
Pořád jsou věci, které je třeba zlepšovat. Ty jsou vždycky. Máme rezervy, náš hokej můžeme posunout výš.

Kde jsou největší rezervy?
Děláme chyby, proti Litvínovu to bylo vidět. Také rozehrávka není úplně nejlepší. Ale zápas od zápasu se to podle mě lepší. Je to vidět i na tom, že přišla ta zmíněná sérii vítězství.

Už se vám dívá přece jen lépe na průběžnou tabulku Tipsport extraligy?
Přiznám se, že loni ani letos jsem tabulku nesledoval. Protože bylo dost otřesné se na to dívat. Ale teď po roce se kouknu. Bude to nejlepší pohled za iks let (směje se).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz