Návrat do Švédska? Zatím ne. Zámorský pokračuje v Hradci Králové!

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Před pár dny hovořil o choutkách vrátit se do Švédska, kde se mu tolik líbilo. Mluvilo se taky o zájmu brněnské Komety. Nakonec ale tohle všechno padá, obránce Petr Zámorský zůstává i nadále hráčem královéhradeckého Mountfieldu!

Zlatá hokejka 2020

Zámorský, který do Hradce Králové přišel na podzim roku 2017 z pražské Sparty výměnou za útočníka Richarda Jarůška, podepsal se svým stávajícím týmem jednoletý kontrakt. 

„Jednání s Petrem a jeho agentem byla velice korektní a jsem moc rád, že jsme se dohodli i přesto, že měl nabídky z jiných klubů v Česku i v zahraničí,“ přiblížil detaily jednání pro webové stránky východočeského klubu jeho generální manažer Aleš Kmoníček.

Zlínského rodáka čekají po strastiplné sezoně plné zranění nové výzvy. Na východě Čech by chtěli, aby přiblížil počinům z ročníku 2018/19, kdy se s 38 kanadskými body stal nejproduktivnějším zadákem soutěže. 

„Slibujeme si od něho produktivitu a pevně věřím, že po doléčení svých zdravotních problémů, které ho limitovaly na konci této sezóny, naváže na úspěšný minulý ročník a bude opět jedním z pilířů naší obrany,“ dodal Kmoníček.

„Jsem moc rád, že jsme se dohodli i přesto, že měl nabídky z jiných klubů v Česku i v zahraničí.“

V předčasně ukončeném ročníku 2019/20 odehrál kvůli zdravotním potížím jen 33 extraligových zápasů, v nichž si připsal devět bodů (1+8). K šesti duelům s bilancí 0+2 pak nastoupil v Lize mistrů, v níž Mountfield došel až do finále. 

V Hradci Králové čeká 27letého beka čtvrtá sezona. Kromě Sparty a rodného Zlína, se kterým v roce 2014 získal i mistrovský titul, hrál také ve Finsku za Espoo, švédské Örebro a krátce taky za Hartford Wolf Pack, farmu New Yorku Rangers, kteří s ním v létě 2014 podepsali dvouletou smlouvu. V letech 2014 a 2019 se v dresu národního mužstva účastnil mistrovství světa.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Pro Hradec jde o další důležitý podpis. Před Zámorským se pod Bílou věží domluvil na pokračování rychlík Kevin Klíma, už dříve se dohodli na pokračování Petr Koukal, Filip Pavlík, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Smoleňák a Radim Šalda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz