Návrat do Sparty padl, Réway míří do Kladna! Kdy se má hlásit?

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

26. července 15:01

Adam Bagar

Slovenský útočník Martin Réway se vrací do extraligy. Nikoliv v dresu Sparty, ale posílí nováčka z Kladna, se kterým se pokusí o další restart své kariéry. S Rytíři se dohodl zatím na zkoušce.

Nový fanshop

„Dnes odpoledne Martin přicestuje do Kladna, aby se ubytoval a doladili jsme podrobnosti. Přichází k nám na zkoušku, od pondělí bude trénovat s prvním týmem,“ říká sportovní manažer a zároveň trenér Rytířů David Čermák na adresu čtyřiadvacetiletého útočníka.

Kanaďany to nekončí? Kladno je v kontaktu s Tonem, vyhlíží sparťany »

Někdejší talent slovenského hokeje měl původně namířeno do Sparty, ale ze zkoušky pod taktovkou Uweho Kruppa sešlo. „Věděli jsme, že se o něj zajímá a respektovali to, protože je jejím hráčem. Čekali jsme, jak se dohodnou,“ líčí majitel a útočník Jaromír Jágr.

„Záleží na něm, jak tu šanci uchopí. Myslím, že moc už jich mít nebude.“

„Je to určitě talentovaný hráč. Záleží však na něm, jak tu šanci uchopí. Myslím, že moc už jich mít nebude. Záleží, jestli se ponaučil z minulých let. Už dřív ukázal, že na to hokejově má. Slyšel jsem dokonce i hlasy, že kdyby chtěl, tak může být nejlepší,“ doplňuje Jágr.

Jágr po prvním tréninku s Kladnem: Jak se cítil a co řekl o Plekancovi? »

Kariéru Martina Réwaye přibrzdily zdravotní potíže, po nichž se nevrátil do původní formy. Zkoušel to na farmě Montrealu v AHL, v KHL ve Slovanu Bratislava a v uplynulé sezoně hrál za slovenský Dolný Kubín a švédský Tingsryds. Dočká se restartu kariéry v Kladně?

Změny v kádru Rytířů Kladno

Příchody:

Ladislav Romančík (Litvínov)
David Stach (Plzeň)
Jakub Müller (SaiPa)
Adam Kalaj (TUTO)
Brendan O'Donnell (Dornbirn)
Brady Austin (Esbjerg)
Martin Réway (Tingsryds, zkouška)

Odchody:

Adam Kubík (Hradec Králové)
Tomáš Vildumetz (Ústí nad Labem)
Jiří Říha (Litvínov)
Tomáš Plekanec (Kometa Brno)
Petr Hořava (Slavia Praha)

Aktuální soupiska Rytířů Kladno

Brankáři:
Adam Brízgala, Lukáš Cikánek.

Obránci:
Martin Kehar, André Lakos, Ladislav Romančík, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr, Jakub Müller, Brendon Nash, Brady Austin.

Útočníci:
Štěpán Bláha, Jakub Hajný, Šimon Jelínek, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Patrik Machač, Antonín Melka, Tomáš Redlich, David Stach, Jakub Strnad, Ladislav Zikmund, Jaromír Jágr, Brendan O'Donnell, Adam Kalaj, Martin Réway (zkouška).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz