Návrat do Hradce? Strašně příjemný, kvituje Šafránek debut v extralize

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Předloni ještě napevno ve druhé lize, loni už o stupínek výš. A teď? Parádní výkony v dresu pražské Slavie i průběžný titul nejlepšího střelce WSM Ligy už vynesly Davidu Šafránkovi první životní povolání do extraligy. Debut si odbyl v dresu Mountfieldu proti Zlínu, vrátil se přitom na dobře známé místo – barvy Hradce Králové už hájil v mládežnických kategoriích.

HokejkaTV

Upřímně, čekal jste, že byste mohl dostat pozvánku do nejvyšší soutěže?
Asi před rokem a půl bych si určitě nemyslel, že se první adventní neděli 2016 budu prohánět v extralize (směje se).

Tou dobou jste ještě hrál v Kolíně. Statistiky jste měl solidní už v předchozích sezonách, nemyslel jste přece jenom už dřív na šanci v první lize?
Já jsem se tím úplně nezaobíral. Studoval jsem vysokou školu, takže jsem to stíhal tak krásně, že jsem byl přes den ve škole a večer pak na tréninku ve druhé lize. S vyšší soutěží by se to asi už nedalo stíhat. Ale když se pak ozvala Slavia, potěšilo mě to.

Věřil jste tedy, že by vaše hokejová kariéra ještě mohla být profesionální?
Takhle by to měl mít asi každý, jinak by postrádalo smysl na ten zimák vůbec chodit. Určitě jsem doufal a snažil se podávat co nejlepší výkony, pak si toho všimla Slavia. Teď se o to samé snažím ve Slavii, a možná díky tomu se ozval Hradec.

Znamená pro vás něco víc, že jste se extraligové premiéry dočkal právě v Hradci?
Jo, je strašně příjemné, že jsem se vrátil do města, kde jsem strávil nějaké čtyři roky. Před takové publikum a do takového týmu. Určitě jsem kvitoval, že to byl zrovna Hradec Králové, který se ozval.

Co se za tu dobu změnilo na hradeckém zimáku?
Na první pohled se změnil zvenku, předtím nebyl takhle skleněný. A prostředí vevnitř se změnilo rapidně. Počínaje mantinelem, ledem, a samozřejmě diváků tady před těmi šesti lety nebylo tolik jako teď.

Návrat pro vás musel být parádní, Zlín jste porazili 4:1. A to po celkem suverénním výkonu...
Přesně tak. Jsem strašně rád, že ta premiéra byla vítězná. Takže super adventní neděle (směje se).

„Poslední měsíc od té události byly výsledky výborné. Možná až nad očekávání všech, co naši situaci sledují.“

Do hry jste se dostal na patnáct střídání, odehrál jste osm a půl minuty. Co jste za tu dobu stačil o extralize poznat?
Už jsem nějakou zkušenost zažil loni v baráži, kde jsme hráli proti dvěma extraligovým týmům. Ale teď to samozřejmě bylo ještě trochu jinačí. Víc se tady dodržuje systém trenéra, každý má svoji pozici a není to tak rozlítané jako v první lize.

Souhlasíte, že vám do extraligy pomohla i skvělá forma „nové“ Slavie? Z posledních třinácti zápasů jste vyhráli jedenáct a ve WSM Lize jste třetí.
Jo, poslední měsíc od té události byly výsledky výborné. Možná až nad očekávání všech, co naši situaci sledují. Samozřejmě jsme se snažili každý zápas hrát naplno a výsledky se nám nějak nasčítaly. Jsme za to jenom rádi.

Ve Slavii jste dokonce asistentem kapitána, což je v pětadvaceti letech hodně slušné. Jak to berou staší hráči?
On se kádr v průběhu sezony docela rapidně proměnil, proto byli nově určeni kapitán a asistenti. Volba padla i na mě a jsem samozřejmě rád, že můžu takovou funkci zastávat. Se staršími hráči, jako je Pavel Kolařík, je domluva úžasná. Jsou to zkušení hráči a vůbec nemají problém s tím, že kapitánem je Ronald Knot, kterému je dvacet dva let. Naprosto to v kabině funguje a nikdo se nepozastavuje nad tím, že takhle mladý hráč je kapitánem.

 

Včera si odbyl premiéru v @telh_cz hradecký navrátilec David #Šafránek! Gratulujeme!

Fotka zveřejněná uživatelem Mountfield HK (@mountfieldhk),Lis 28, 2016 v 4:56 PST

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz