Návrat do Brna okořenil gólem. Lepší než namazat soupeři, směje se Svoboda

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

4. srpna 2017, 11:44

Daniel Kinc

Kometa zatím navazuje na to, jak na jaře skončila. V přípravě na novou sezonu si připsala už druhou výhru, nyní před domácím publikem přehrála bratislavský Slovan hladce 3:0. Emotivní návrat před brněnské ochozy zažil zejména Tomáš Svoboda, který se však uvedl nejlépe, jak mohl. Svým „štouchem“ jednoruč zdvojnásobil náskok Komety a na hokejky přinesl potřebný klid při cestě za vítězstvím. „Bylo to spontánní, tak jsem to zkusil dloubnout,“ okomentoval svou trefu. Po zápase si nejdřív užil ovací tribun a poté se podělil o své dojmy.

Fanshop

Tomáš Svoboda se do Brna vrátil po rok a půl dlouhé odmlce, a své západočeské štaci u plzeňských indiánů. Po zápase se navíc dočkal vřelého přijetí fanoušků, kteří vyvolávali jeho jméno. „Bylo to hezké. Návrat se povedl a to jak díky tomu, že jsme vyhráli, tak že jsem dal gól. Jsem rád, že jsem si to mohl takhle užít. Určitě lepší, než kdybych na gól namazal soupeři,“ usmíval se po duelu navrátilec Komety.

Hradec slaví díky Bednářovi. Kometa srazila Slovan, debakl pro Piráty »

Hned druhý start za Brno navíc přinesl branku a vyhlášený kanonýr nemusel na první gól ve staronovém dresu čekat dlouho. „Pro útočníka je určitě dobré, když se trefí hned ze začátku přípravy. Na druhou stranu je ale důležitější sezona. Často se stává, že někomu to v přípravě nepadá a pak přijde začátek sezony, a sype tam jeden gól za druhým. Jsem rád, že se mi podařilo dát gól hned druhý zápas, ten klid teď pro mě bude rozhodně větší,“ dodal útočník s číslem 23.

Právě Svobodův gól by se dal zařadit do kategorie netradičních, když útočník Brna v polovině utkání jednoruč šťouchl kotouč v úniku nad beton brankáře Štěpánka. „Byla tam pěkná „prostrčka“ od Vincka (Tomáš Vincour, pozn. red.) a já už jsem neměl moc na výběr. Proskočilo to tam mezi bekem, který mě křižoval. Bylo to tak trochu spontánní, tak jsem to zkusil dloubnout, protože do kličky už bych se asi nevešel,“ popisoval svou branku Svoboda.

I po velmi dobrém zápase, který Kometa vyhrála jasně 3:0, nesnižoval kvality a herní vytíženost soupeře. „Dali jsme sice proti Slovanu tři góly, což je určitě pozitivum, ale zase na druhou stranu soupeř hrál zápas i den předtím. Těžko říct, jak často Slovan trénuje, ale určitě dost, protože ligu mají za dveřmi, takže nesmíme usnout na vavřínech. Třeba v Třebíči, i když jsme ji podle mě přehrávali, chybělo hře hodně věcí. Stále je to nesourodé, dá se říct taková velká plácaná,“ klidnil euforii z výhry zkušený křídelník.

„Vítězství je super pro tým, ale je jsou to první zápasy a stále je na čem pracovat.“

Velkou neznámou zůstával i stav ledové plochy v horkých vedrech, které Česko provázejí několik dní. „Já jsem měl osobně z ledu strach, protože právě v Třebíči to bylo po dvě třetiny jako na koupališti. Jsem rád, že tady v Brně to vydrželo relativně do konce, do posledních zhruba pěti minut a že se to nerozpouštělo. Určitě máme pozitiva, ale hodně věcí na zlepšení,“ komentoval kvalitu hřiště dvojnásobný medailista s Brnem.

Hráči Brna si celý zápas užívali a na ledě zářili úsměvy a vtípky. „Stále je na to ještě čas, než začne celá soutěž. Chceme si to užít, pobavit se o tom a jít do nové sezony s dobrou náladou,“ dodal s úsměvem.

„Už od prvního střídaní jsme měli nějaké věci u nich ve třetině, které se nám dařily. Člověk na to samozřejmě naváže a začne si trochu víc věřit na hokejce. Dokázali jsme s nimi hrát vyrovnaný zápas, v některých pasážích je i přehrávat a dali jsme z toho nějaké góly. Je to určitě super pro tým, ale je jsou to první zápasy a stále je na čem pracovat,“ uzavřel s výhledem do dalších zápasů třicetiletý Svoboda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz