Návrat černých dresů a skromný rozpočet. Energie musí sázet na partu

Foto: hokejkv.cz

Karlovy Vary se po roce stráveném ve druhé nejvyšší soutěži vrátily mezi tuzemskou elitu, jednoznačným cílem mladého výběru trenérů Martina Pešouta a Tomáše Marišky je záchrana extraligy.

Nový fanshop

„Naším cílem je udržet nejvyšší soutěž. Samozřejmě, když se ta sezona bude dobře vyvíjet a vyhnou se nám zranění, tak bychom chtěli do play off. Ale rádi bychom mužstvo stabilizovali. Až zdravá kostra tohoto týmu vyzraje, potom bychom za dva tři roky mohli bojovat o nejvyšší příčky,“ uvedl na tiskové konferenci karlovarský trenér Martin Pešout.

„Myslím, že po sezoně v první lize nemůžeme mít přehnané ambice, které by mužstvo dostávaly pod tlak. To, že budeme hrát bez tlaku, by měla být jedna z našich výhod.“

Karlovy Vary jdou do sezony se skromným rozpočtem 45 milionů korun, tedy stejným jako v uplynulém prvoligovém ročníku. „Myslím, že po sezoně v první lize nemůžeme mít přehnané ambice, které by mužstvo dostávaly pod tlak. To, že budeme hrát bez tlaku, by měla být jedna z našich výhod,“ doplnil Pešout s tím, že na platy hráčů jde 26 milionů.

Kostra loňského úspěšného týmu v Energii zůstala. Odešli sice třeba útočníci Tomáš Harkabus, Martin Osmík, Henri Tuominen, Michal Vachovec či Daniel Vrdlovec, ale místo nich přišli noví hráči. Z Komety se do lázeňského města přesunuli zadák Lukáš Vágner s útočníkem Tomášem Havránkem, ofenzivu posílili také Tomáš Mikúš nebo Adam Lapšanský.

Naštěstí se u nás klukům líbí a chtějí tady zůstávat, těší Kverku

„Udržet klíčové hráče nebylo jednoduché, ale podařilo se nám to, a to je moc důležité. Jsme v situaci, že když se u nás nějaký hráč ukáže, hned si ho chtějí vzít lepší týmy, takže je to pro nás složitější. Ale naštěstí se u nás klukům líbí a chtějí zůstávat,“ prozradil manažer karlovarského prvního mužstva a zároveň hlavní klubový skaut Jaromír Kverka starší.

Dres Energie, na který se po letech vrací černá barva, bude dál oblékat i Václav Skuhravý, jenž už se těší na návrat do extraligy. „Vidím to hodně kladně. Máme mnoho mladých hráčů, kteří jsou pořád na vzestupu a začínají přebírat důležité role v týmu. Já mám jeden plán – vyhrávat, takže se nebojím říct, že chceme bojovat o play off,“ zdůraznil kapitán.

„Já mám jeden plán – vyhrávat, takže se nebojím říct, že chceme bojovat o play off.“

Ten byl s přípravou na sezonu spokojený. Karlovarští v ní vyhráli šest utkání, pětkrát sice padli, ale pokaždé o jediný gól. Extraliga však bude pro mladý tým větší fuška. „Oproti jiným celkům budeme muset víc spoléhat na systém a partu,“ přiznal Pešout, který bude ještě minimálně dva týdny postrádat zraněné beky Vladimíra Sičáka a Michala Plutnara.

Soupiska HC Energie Karlovy Vary

Brankáři:
Jan Bednář, Filip Novotný, Tomáš Závorka.

Obránci:
Filip Bernáth, Sabahudin Kovačevič, Daniel Krejčí, Michal Plutnar, Matic Podlipnik, Martin Rohan, Vladimír Sičák, Ondřej Šafář, Petr Šenkeřík, Jan Tomeček, David Tureček, Lukáš Vágner.

Útočníci:
Stanislav Balán, Ondřej Beránek, Jakub Flek, Sebastian Gorčík, Dávid Gríger, Tomáš Havránek, Martin Kohout, Adam Křemen, Jaromír Kverka, Adam Lapšanský, Tomáš Mikúš, Tomáš Rachůnek, Václav Skuhravý, Petr Stloukal, Marek Švec.

Příchody do HC Energie Karlovy Vary

Lukáš Vágner (Kometa Brno)
Tomáš Havránek (Kometa Brno)
Marek Švec (Prostějov)
Tomáš Mikúš (Nitra)
Adam Lapšanský (Ravensburg)

Odchody z HC Energie Karlovy Vary

Henri Tuominen (konec kariéry)
Daniel Vrdlovec (Ústí nad Labem)
Tomáš Rohan (Sokolov)
Matěj Zadražil (Sokolov)
Adam Rulík (Sokolov)
Tomáš Harkabus (Jihlava)
Martin Osmík (Jihlava)
Michal Vachovec (Krakov)
Milan Davídek (Ústí nad Labem)
Martin Weinhold (Ústí nad Labem)
Tomáš Kvapil (Sokolov)
Ondřej Kuchař (Kadaň)

Přípravná utkání HC Energie Karlovy Vary

07.08. HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 4:5 (Gríger, Kohout, Rachůnek, Beránek)
09.08. HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň 5:3 (Balán 2, Gorčík, Beránek, Havránek)
14.08. HC VERVA Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 5:4 (Rachůnek 2, Flek, Vágner)
16.08. Orli Znojmo – HC Energie Karlovy Vary 3:2 (Mikúš, Šafář)
17.08. HK Dukla Trenčín – HC Energie Karlovy Vary 5:4 (Beránek 2, Lapšanský, Gorčík)
21.08. HC Energie Karlovy Vary – HC VERVA Litvínov 3:2 pp (Flek 2, Kohout)
24.08. EC Villacher SV – HC Energie Karlovy Vary 2:6 (Flek 2, Kohout, Mikúš, Beránek, Rohan)
25.08. Medveščak Záhřeb – HC Energie Karlovy Vary 1:0
26.08. HDD Jesenice – HC Energie Karlovy Vary 1:2 pp (Kovačevič, Flek)
04.09. HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 6:2 (Skuhravý 2, Gríger, Kohout, Flek, Rachůnek)
06.09. HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov 4:0 (Skuhravý, Kohout, Podlipnik, Gríger)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz