Naše síla bude v útoku, tvrdí Vrdlovec. Proč odmítl nabídku z Varů?

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Útočník Daniel Vrdlovec mohl pokračovat v Karlových Varech, po postupu do Tipsport extraligy dostal nabídku na zkušební smlouvu. V rozhovoru vysvětluje, proč se nakonec vrátil do Ústí nad Labem.

partneři českého hokeje

Se Slovanem nezačal novou sezonu dobře – Ústí nad Labem prohrálo s Třebíčí 3:4 po samostatných nájezdech. „Mrzí nás to, doma bychom měli vyhrávat. Navíc si myslím, že s Třebíčí se budeme tak nějak rvát o to play off, takže jeden bod je pro nás určitě málo,“ přiznává Vrdlovec.

Očekáváte vyrovnanou sezonu?
No, asi to bude boj... Kromě dvou, tří, možná čtyř týmů se to tam bude mydlit. Každý bod, který přivezeme zvenku, bude důležitý. Doma by to pak mělo být za tři body.

V čem bude podle vás síla ústeckého týmu?
Asi v útoku, každá lajna je totiž schopná dát gól a udělat zápas. Myslím, že právě útočná fáze bude naše přednost.

Proti Třebíči opět ukázal svoji chytrost Jaroslav Roubík...
Jarda je asi jenom jeden (usmívá se). Alespoň tady u nás v první lize. Vlastně už jsou dva teďka (směje se). Když má Jarda Roubík dobrý zápas, tak je schopný zařídit třeba tři góly. V sobotu odehrál výborný zápas. Věřím, že to bude pokračovat.

Je něco, co vás osobně naučil?
S Jardou hokej často probíráme. Myslím, že máme v hokeji podobné názory. Že by mě ale přímo učil třeba nějakou techniku, to ne.

„S Jardou Roubíkem hokej často probíráme. Myslím, že máme v hokeji podobné názory."

V minulých sezonách se vyzdvihovala parta. Zůstane v kabině dobrá atmosféra i po odchodech Ladislava Gengela, Vladimíra Brože a dalších?
Věřím, že ano. Jádro tu vesměs zůstalo a kluci, co přišli, zapadli dobře. Takže myslím, že parta bude dobrá.

V minulé sezoně jste patřil mezi deset nejproduktivnějších hráčů soutěže. Na to asi nebude lehké navázat, že?
Těžké to bude určitě. Jsou období, kdy to – jak se říká – jde samo. Člověk dá nahrávku a spoluhráč z toho dá gól. Nebo se něco odrazí a dáš gól do prázdné... Bývá to i o štěstí. Proti Třebíči naše lajna nějaké šance měla, i když jsme nehráli ideálně. V přípravě jsme měli dobré zápasy, poslední dny nám to ale nějak nelepí. Doufám, že se to brzy otočí.

Daniel Vrdlovec.

Daniel Vrdlovec. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Na jaře jste pomohl Karlovým Varům k postupu do extraligy. Byl to pro vás největší zážitek kariéry?  
Juniorský titul se Vsetínem byl pro mě asi víc. Do Varů jsem přišel až v průběhu sezony, do rozjetého vlaku. Snad jsem jim do té koncepce zapadl. Ale samozřejmě i postup s Karlovými Vary byl pro mě velkým zážitkem.

V čem byla síla Energie, proč se povedlo postoupit?
Byly tam čtyři velmi vyrovnané formace. Když se podíváme na ostatní týmy první ligy, tak u nich bývá první a druhá lajna nejlepší. V Karlových Varech byly všechny pětky jako první pětky u jiných týmů. Takže to podle mě byly hlavní důvody postupu.

Prý o vás měly Karlovy Vary zájem i po postupu.
Byla tam nabídka na zkoušku – s tím, že bych měl do konce srpna zkušební kontrakt. Pro mě to ale nebylo – téměř ve třiceti letech – až tak zajímavé, abych tam bojoval, troufnu si říct, o čtvrtou lajnu.

„Raději si tady v Ústí zahraju patnáct, dvacet minut a ten hokej mě bude bavit."

Nezamrzí vás, až karlovarští hráči vyjedou na zápas a vy mezi nimi nebudete?
Zamrzí, nezamrzí, to je otázka... Šanci jsem teoreticky mohl dostat, ale prostě jsme se nedohodli. Ani ty podmínky, které mi nabídli, pro mě v tu chvíli nebyly až tak zajímavé.

Říká se, že před třicítkou je jedna z posledních šancí na extraligu...
Ono se to říká, já už měl ale nejspíš svoji větší extraligovou šanci dřív, na Slavii. Takže tam se to zřejmě lámalo. Hrát teď v extralize pět, šest minut pro mě není úplně zajímavé. Bude mi třicet. To si raději tady v Ústí zahraju patnáct, dvacet minut a ten hokej mě bude bavit. Pět minut by mi asi radost zrovna nedělalo.

Co říkáte na bývalého spoluhráče Henriho Tuominena, který přerušil kariéru a bude se učit na pilota (viz tento článek)?
Už v průběhu sezony nám říkal, že se dostal na prestižní školu. Je to pro něj velká šance, chtěl to zkusit. Já mu jen držím palce, ať to dostuduje. Třeba s ním někdy poletím na dovolenou.

Máte i vy nějaké vysněné zaměstnání?
Zatím asi ne. Chtěl bych zůstat u hokeje, být trenérem. Už mám licenci B, takže bych se chtěl postupně trenérsky propracovat. Ale je to i o štěstí, jestli se někde nachomýtne nějaká příležitost. 

Daniel Vrdlovec a Jaromír Kverka s pohárem pro vítěze minulé sezony Chance ligy.

Daniel Vrdlovec a Jaromír Kverka s pohárem pro vítěze minulé sezony Chance ligy. | Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz