Národní tým má kapitána. Říha ukázal na Nakládala, asistenty Kolář a Řepík

7. listopadu 13:29

Adam Bagar

Trenér Miloš Říha po středečním tréninku odkryl jméno kapitána českého národního týmu pro finskou Karjalu. Stal se jím obránce Jakub Nakládal, kterému budou asistovat zadák Jan Kolář a útočník Michal Řepík.

Nový fanshop

Původně Miloš Říha počítal na pozici kapitána s Jiřím Novotným, který se ovšem pro svalové zranění musel z reprezentační akce omluvit. Nakonec tedy ukázal na ostříleného obránce, jenž je se 111 starty na kontě nejzkušenějším hráčem jeho výběru.

„Dokáže promluvit v kabině, což je taky nesmírně důležité. Kapitán, který nemluví, je vám na nic.“

„Počítali jsme s ním původně jako se zástupcem kapitána, protože i v Jaroslavli působí jako kapitán nebo jeho zástupce. Zkušenosti má ze současného kádru největší,“ říká Říha na adresu majitele bronzové medaile z MS 2012 ve Švédsku a Finsku.

„Navíc dokáže promluvit v kabině, což je taky nesmírně důležité. Kapitán, který nemluví, je vám na nic,“ dodává kouč. A co na to Jakub Nakládal? „Kapitánem jsem byl shodou okolností na Karjale už loni, takže zkušenosti s tím mám,“ usmívá se.

„Kapitánem jsem byl shodou okolností na Karjale už loni, takže zkušenosti s tím mám.“

„Ale nebude to jen o mě. Zkušenějších kluků je v týmu hodně, takže když má někdo něco na srdci, řekne si to. Nálada je zatím hodně pozitivní a rádi bychom v tom pokračovali,“ přeje si staronový kapitán národního týmu před blížící se Karjalou.

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz