Náročná logistická akce vyšla! Rus Ščerbak je zpátky v Hradci

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

5. července 19:15

Adam Bagar

Ruský útočník Nikita Ščerbak je zpátky v Česku, i v nadcházející sezoně by měl hájit barvy extraligového Hradce Králové. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Fanshop národního týmu

26letý hokejista přišel na východ Čech letos v lednu z Banské Bystrice a hned se zařadil mezi opory mužstva. V 17 utkáních základní části nasbíral 12 bodů (4+8), další dva body (1+1) zaznamenal v pěti zápasech play off.

Nikita Ščerbak ukazoval velký přehled. Zalíbil se i tamnímu vedení, které s ním na konci března podepsalo novou smlouvu s vyvazovací podmínkou týkající se platného víza, jež ruskému šikulovi na konci sezony vypršelo.

K pokračování v extralize jej pochopitelně potřeboval nutně prodloužit. Jenže občanům Ruské federace se víza aktuálně nevydávají – jedná se o jednu ze sankcí české vlády směrem k Rusku za vojenský útok na Ukrajinu.

Představitelé klubu se snažili na první pohled bezvýchodnou situaci řešit. „Stále na tom pracujeme, je to velmi složité. Věříme, že se nám to podaří,“ říkal ještě na konci června generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Náročná logistická akce se nakonec skutečně povedla. Kmoníčkovi a spol. se podařilo zajistit všechna dočasná potřebná povolení a i když Ščerbak při cestě ze Severní Ameriky nestihl přestup ve Frankfurtu, už je v Česku.

„Měl by patřit k našim nejproduktivnějším hráčům, což naznačil už v minulé sezoně.“

V hradecké kabině by se měl hlásit v neděli 17. července. „Jsem rád, že Nikita bude nadále součástí našeho týmu. Měl by patřit k našim nejproduktivnějším hráčům, což naznačil už v minulé sezoně,“ pokyvuje Aleš Kmoníček.

Nikita Ščerbak má kanadskou manželku a vyjma jedné sezony strávil posledních sedm let mimo Rusko. Ostatně vyjádřil také tichý nesouhlas s činy rodné země, když si ze své přilby sám odlepil samolepku ruské vlaječky.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Mountfield HK (@mountfieldhk)

Aktuální soupiska Mountfieldu HK

Brankáři:
Henri Kiviaho, Jan Růžička, Tomáš Sajdl.

Obránci:
Jérémie Blain, Michael Gaspar, Bohumil Jank, Petr Kalina, Graeme McCormack, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Matěj Pinkas, River Rymsha.

Útočníci:
Lukáš Cingel, Aleš Jergl, Kelly Klíma, Kevin Klíma, Petr Koukal, Christophe Lalancette, Jakub Lev, Petr Moravec, Lukáš Pajer, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Radek Smoleňák, Nikita Ščerbak, Martin Štohanzl, Marek Zachar.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz