Napodobí Spartu? Hradec je blízko senzačnímu finále Ligy mistrů

Foto: mountfieldhk.cz, Jesper Zerman / BILDBYRÅN

Hokejisté Hradce Králové dnes mohou před svými fanoušky potvrdit vítězství 3:1 ze Stockholmu a slavit velký postup do finále Ligy mistrů. Semifinálová odveta s Djurgaardenem je pod Bílou věží na programu od 18 hodin.

Nový fanshop

Český hokej má v semifinále svého zástupce už počtvrté za sebou, ale do finále zatím dokázal proklouznout jediný. Mountfield má ideální šanci zopakovat úspěch pražské Sparty ze sezony 2016/17 a stát se druhým extraligovým finalistou Ligy mistrů.

„Ve Švédsku jsme si dokázali, že můžeme vyhrávat s každým. Doufám, že to teď potvrdíme.“

V Hradci Králové brali soutěž v minulých dvou ročnících spíš jako nutné zlo, ale letos změnili přístup a už v létě hlásili, že v ní chtějí dojít co nejdál. To se jim zatím skvěle daří. Ve skupině skončili jen bodík za Frölundou a v play off ještě neprohráli.

Už samotný postup ze skupiny byl pro Radka Smoleňáka a spol. historickým úspěchem, který dál vylepšují. Ve vyřazovacích bojích zatím dostali pouhé tři góly, vystavili stopku Mannheimu i Zugu a skvěle rozehrané mají i semifinále s Djurgaardenem.

„Ale pozor, udělali jsme jen první krok. Musíme zmáknout i odvetu, čeká nás hodně důležité utkání. Program je náročný a kluci jsou trochu pobouchaní, přesto chceme nastoupit v co nejsilnějším složení," hlásí hradecký trenér Tomáš Martinec.

Jeho svěřenci budou doma hájit dvoubrankový náskok, který si odvezli díky disciplinovanému výkonu. „Ve Švédsku to bylo super, konec jsme si pohlídali a dokázali si, že můžeme vyhrávat s každým. Doufám, že to teď potvrdíme,“ věří Matěj Chalupa.

„Musíme na ně vlítnout, jít po nich a dát první gól, ať nás to trochu uklidní. Pak stačí hrát naši hru, kterou hrajeme,“ velí hradecký útočník, který dal ve Stockholmu dva góly a znovu ukázal, že po boku Radka Smoleňáka a Lukáše Cingela se mu daří.

Ve druhém, ryze švédském, souboji se utkají Frölunda s Luleou, která vyhrála první zápas 3:2. Pokud náskok doma uhájí, bude v úterý 4. února hostit finále. V případě postupu Hradce Králové a loňského vítěze by se o trofeji rozhodlo na ledě Mountfieldu.

Dnešní odvety semifinále Ligy mistrů

18:00 Lulea Hockey – Frölunda Indians (3:2)
18:00 Mountfield HK – Djurgaarden IF (3:1)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz