Napodobí Plzeň a Hradec? Liberec se v CHL porve s Němci o postup

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Skupinovou fázi Ligy mistrů uzavřou poslední čtyři duely, v akci budou i dva české kluby. Liberec si to od 19:30 rozdá s Augsburgem a pokud chce jít dál, musí zvítězit za tři body. Doma se od 17 hodin představí také Hradec Králové, který už má postup v kapse před odvetou s Grazem.

HokejkaTV

Dnešní program českých klubů v CHL

17:00 Mountfield HK – Graz99ers
19:30 Bílí Tygři Liberec – Augsburger Panther

Bílí Tygři jsou po rozpačitém vstupu do soutěže, kdy padli v Severním Irsku, dál ve hře. Naději jim uchovalo důležité vítězství 3:2 po nájezdech na ledě Augsburgu, teď musejí v odvetě uspět za tři body, aby se dostali díky lepším vzájemným zápasům před německého soupeře.

Při bitvě o bytí a nebytí pod Ještědem už na domácí střídačce nebude chybět hlavní kouč Patrik Augusta, jenž vynechal poslední dva extraligové duely kvůli zdravotní indispozici. Zapomene Liberec na dvě víkendové porážky a napodobí postupující Plzeň a Hradec Králové?

Mountfieldu už před domácí odvetou s Grazem pomohla Frölunda, která rázně stopla šance velšského Cardiffu na play off a na Ostrovech zvítězila 9:2. Východočechům už druhé místo ve skupině nikdo nevezme. Jde o historický postup, osmifinále CHL si zahrají poprvé.

„Jsem velmi rád, že jsme splnili první sezónní cíl. Rád bych poděkoval hráčům, realizačnímu týmu a především všem našim skvělým fanouškům za podporu a pevně věřím, že jsme ještě v této soutěži neřekli poslední slovo,“ říká generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Zbývající dnešní závěrečný program v CHL

18:00 Tappara Tampere – Frisk Asker
19:45 HC Ambri-Piotta – HC 05 Banská Bystrica

TABULKY LIGY MISTRŮ NAJDETE ZDE »

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz