Napodobí Frýdek? Poruba se stala "farmou" Vítkovic, chce WSM Ligu

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Ve druhé nejvyšší soutěži působili naposledy už před více než sedmi lety, ale v následujících sezonách budou usilovat o návrat. Porubští hokejisté se stali oficiální "farmou" extraligových Vítkovic. "Úzká spolupráce bude probíhat nejen na úrovni A-týmů, dotkne se i mládežnických mužstev včetně žákovských kategorií. Kooperovat budeme jak na bázi hráčské, tak trenérské," prozrazují kluboví manažeři Jakub Petr a Pavel Hinner.

HokejkaTV

"V současné době je naprosto běžné, že kluby z nejvyšších soutěží mají své partnerské kluby. Ale nám ve Vítkovicích dlouho chyběl, přestože přímo u nás ve městě máme profesionálního souseda se špičkovým zázemím, hlavně v téměř nulové dojezdové vzdálenosti. Proto jsme se rozhodli s Porubou prohloubit vzájemné kontakty a vypracovat takovou strategii spolupráce, která bude prospěšná pro oba kluby," hlásí vítkovický generální manažer Jakub Petr.

"Partnerský klub nám ve Vítkovicích dlouho chyběl."

Vedení druholigového oddílu HC RT TORAX Poruba 2011 a extraligového klubu HC VÍTKOVICE STEEL se dohodla na dlouhodobé spolupráci, ze které mají těžit oba ostravské týmy. "Budeme kooperovat na bázi hráčské, ale i trenérské, například formou pravidelných konzultací či stáží se zvláštním důrazem na A-týmy. V rámci trenérské spolupráce už jsme absolvovali několik konkrétních mítinků, na kterých jsme mimo jiné řešili využití hráčů," pokračuje Petr.

Spolupráci s tradičním extraligovým klubem pochopitelně kvitují také v Porubě. "Spolupráce s Vítkovicemi funguje už delší dobu v oblasti mládežnického hokeje a proto si myslím, že přišel ten pravý čas tuto kooperaci rozvinout také na úroveň seniorského hokeje a partnerství ještě více provázat ku prospěchu obou celků, hráčů, ale i fanoušků," prozrazuje generální manažer Pavel Hinner, jenž chce v nejbližší době usilovat o návrat do druhé nejvyšší soutěže.

Porubský postup do WSM Ligy by ještě víc obohatil a prohloubil spolupráci

V ní Poruba naposledy působila před více než sedmi lety, ale díky čerstvě uzavřené spolupráci s Vítkovicemi by si mohla brzy sen o návratu splnit a zahrát si tak s kluby jako Kladno, Slavia nebo České Budějovice. "Je jasné, že pro Porubu to znamená možnost maximálně využít potenciálu našich hráčů, aby v co nejkratším horizontu mohla úspěšně zvládnout postup do WSM Ligy. To by samozřejmě ještě více obohatilo a prohloubilo vzájemnou spolupráci," hlásí Petr.

"Pro náš klub bude největším přínosem partnerství s Vítkovicemi zkvalitnění a rozšíření kádru. Hráči, jejichž tréninková píle a výkonnost bude dosahovat určitých parametrů a kvality, mohou svůj potenciál uplatnit v extralize a naopak. Tím dojde k vytvoření zdravého konkurenčního prostředí a motivace vedoucí ke zlepšení výkonnosti všech hráčů, což budeme vzájemně pravidelně vyhodnocovat a konzultovat," uzavírá Hinner. Napodobí RT TORAX nedaleký Frýdek-Místek?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz