Náplast za semifinále? To ne! Výhru jsme chtěli pro fanoušky, hlásí Gut

Foto: Karel Švec, Český hokej

Před turnajem nebylo jisté, zda ho zranění pustí do akce. Ale Michal Gut se dal dohromady a na Hlinka Gretzky Cupu patřil k nejlepším českým hokejistům.

HokejkaTV

Kapitán osmnáctky odmakal v duelu s Američany další poctivou bitvu, poté byl šťastný, že se junioři loučili vítězně. "Chtěli jsme to hlavně pro fanoušky. Celou dobu byli neskuteční," vzkazuje.

Jak jste viděl zápas, který byl nakonec pořádně napínavý?
Do utkání jsme vstoupili výborně. Dali jsme dva góly, myslím, že jsme určovali tempo hry. Pak to nějak opadlo, zase nám od nich napadaly góly. Ale hráli jsme až do konce a naštěstí jsme to urvali.

Co vás hnalo za výhrou především?
Hlavně jsme to chtěli pro fanoušky. Protože co pro nás na celém turnaji dělali, tak to klobouk dolů! Myslím, že předvedli neskutečnou práci. Třeba s Finy i s Kanadou nás za nepříznivého stavu pořád drželi. Fandili nám. Chtěli jsme vyhrát pro ně.

Dokážete najít momenty, které rozhodly ve váš prospěch?
Možná začátek, že jsme na ně vlítli. Američané sice srovnali, my dali góla, ale oni znovu také. Těžko říci. Nakonec rozhodovalo prodloužení. Tyhle zápasy jsou strašně těžké na psychiku. Hrálo se o páté místo, my to urvali. Ale stejně tak to mohli urvat oni.

Berete to aspoň jako malou náplast za výkony v základní skupině?
To se nedá říci. My na turnaji neuspěli. Chtěli jsme ho vyhrát, to byl jasný cíl. Jestli je páté místo nějaká náplast, tak možná pro fanoušky. Že jsme na závěr turnaje vyhráli.

Je Hlinka Gretzky Cup důležitým varováním směrem k mistrovství světa?
Je tam hodně věcí, na čem máme stavět. A co zlepšit. Já s klukama celou sezonu nebudu, protože odcházím do zámoří. Kdyby se mi povedlo dostat se do nominace, tak bude myslím trošičku těžší najít se spoluhráči potřebnou pohodu. Ale klukům budu držet palce celou sezonu, na všech kempech a turnajích. Doufám, že se pak dostanu na šampionát. A že tam urveme nějaký lepší výsledek než v Břeclavi.

Předpokládám, že nové angažmá už máte hodně v hlavě. Kdy odlétáte?
Za deset dní. Asi 20. srpna. Podle toho, jak mi udělají víza.

Proč jste se rozhodl odejít do CHL?
Mluvil jsem s mým agentem Michalem Sivkem, že bych chtěl zkusit zámoří. Mám draftový rok a chci být co nejvíc na očích. Nechal jsem to na něm. V draftu CHL si mě vybral Everett, tedy americký tým. Michalovi Sivkovi stoprocentně věřím, myslím, že jsme udělali dobře.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz