Napadení rozhodčího v Táboře? Vlk Tondr obdržel stopku na 15 měsíců!

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Úmysl, nebo jen nešťastná náhoda? Tohle přesně se snažila disciplinárka na základě několika svědectví rozlousknout na svém středečním zasedání v případě napadeného rozhodčího v druholigovém duelu Tábora s Jabloncem nad Nisou. Toho měl údajně inzultovat hostující zadák Martin Tondr, který si nakonec z jednání odnesl trest zastavení činnosti v délce patnácti měsíců! „Kdyby se prokázalo, že rozhodčího Vokřála trefil úmyslně, pak by patrně následoval doživotní zákaz činnosti,“ líčí předseda disciplinární komise František Dvořák.

Nový fanshop

Na středeční jednání disciplinárky byli pozváni čárový rozhodčí Aleš Vavruška, táborský brankář Tomáš Klestil, obránce Tomáš Černý a jablonecký Martin Tondr, jenž byl označen za viníka celého incidentu. Kromě toho hovořili členové disciplinární komise s bývalým sudím Evženem Kostkou a také postiženým hlavním arbitrem Patrikem Vokřálem. Předseda disciplinárky František Dvořák si ještě vyžádal informace od obou táborů.

K dispozici měl navíc písemné materiály jako zápis o utkání či zvláštní zprávu delegáta a také video. Bohužel s výjimkou samotného incidentu, který se odehrál mimo hru. „Měli jsme to ale přesně rozkreslené a výpověď Martina Tondra nám přišla trošku mimo. Všechno popisoval prostorově i časově diametrálně odlišně než ostatní hráči,“ prozrazuje Dvořák s tím, že ani jeden hráč však neprokázal přímý úmysl zranit hlavního rozhodčího.

"Nebylo jednoznačně prokazatelné, že šlo o úmysl trefit hlavního rozhodčího."

„Na druhou stranu hlavní je, že ta hůl vyletěla. A jestli směřovala na hlavu hráče, nebo pana Patrika Vokřála, to už není podstatné. Úmysl udeřit někoho hokejkou tam byl. Nebylo to ani v souboji o puk, jak se nám snažil Tondr popsat. Není však jednoznačně prokazatelné, že šlo o úmysl trefit hlavního rozhodčího, proto jsme se všichni shodli na trestu zastavení činnosti v délce patnácti měsíců.“ Tondr přitom mohl inkasovat i víc.

„Zařadili jsme to jako fyzické napadení se zraněním, takže mohl dostat trest na tři až osmnáct měsíců. Kdyby se ale prokázal úmysl trefit hlavního arbitra, pak by patrně následoval trest doživotního zákazu činnosti. Ale v tomto případě to jednoznačné nebylo,“ pokračuje Dvořák s tím, že pro vyšší sazbu se komise rozhodla na základě zdravotních následků, které jsou vážné. „Zase takový banální zákrok to nebyl,“ ví František Dvořák.

VIDEO: Skandál ve druhé lize! Bek Jablonce udeřil sudího holí do krku »

Jablonecký hokejista může proti verdiktu podat odvolání a po polovině trestu navíc zažádat o prominutí nebo zmírnění jeho zbytku. Na práci maséra, kterou vykonává v extraligovém klubu BK Mladá Boleslav, však celý incident vliv nemá. „Je to hráč Benátek nad Jizerou a posuzujeme to jako incident hráče Jablonce nad Nisou, takže Mladou Boleslav nám nepřisluší řešit,“ sděluje předseda disciplinárky Českého svazu ledního hokeje.

Ovšem tímto verdiktem možná Tondrovy problémy nekončí, případem se totiž zabývá rovněž táborská policie, která z vlastní iniciativy začala případ šetřit. Hlavní rozhodčí Patrik Vokřál byl v úterý propuštěn z nemocnice do domácího ošetřování a stále je v pracovní neschopnosti. Hned po propuštění byl pozván na policejní oddělení, aby k případu poskytl informace. Duel Tábora s Jabloncem bude kontumován ve prospěch domácího týmu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz