Napadení gólmana vyvolalo řež. V Kladně padlo 159 trestných minut

Foto: rytirikladno.cz

Pořádně emotivní bylo sobotní utkání DHL Extraligy juniorů mezi Kladnem a Litvínovem. Ledová plocha se ve třetí třetině proměnila v boxerský ring a rozhodčí tak měli plné ruce práce. Vše odstartoval zákrok hostujícího útočníka Martina Havelky na domácího gólmana Davida Stahla, celkem padlo 159 trestných minut. "Zápas byl už od začátku plný emocí," říká kapitán Rytířů Petr Patyk v rozhovoru pro hokej.cz.

NHL 20

Úvodní dvě dějství se ale ještě obešla bez předčasných odchodů do šaten. Pořádně emotivní byla až závěrečná třetina. Domácím se nejdřív nelíbilo odpískané trestné střílení, po němž šel Litvínov zásluhou Schmidmayera do vedení, a za pouhých devět sekund především atak na brankáře Davida Stahla. Zákrok Martina Havelky vyvolal pořádnou melu, kladenský led tak připomínal spíš bojiště.

"Určitě jsem to neudělal schválně. Mezi brankou a gólmanem byla mezera, tak jsem se tam chtěl procpat, abych byl u kotouče první, ale když se domácí brankář vracel do kasy, tak mi tam bohužel nechal nohu. Z mého pohledu si myslím, že to udělal trochu naschvál," říká k zákroku litvínovský útočník, který od hlavního rozhodčího Josefa Barka vyfasoval pětiminutový trest do konce utkání za napadení.

Rytíři svého gólmana pochopitelně bránili. "Věděl jsem, že po mně půjdou a nevyhnu se tak bitce. Ale já se překvapivě prát nechtěl, protože jsem po zranění. Měl jsem zlomené zápěstí a marodil jsem s tím skoro tři měsíce, takže teď musím na ruku dávat větší pozor. Nebylo to nic příjemného. Ale jinak se bitkám nevyhýbám, mám je rád," prozrazuje mladík, který sehrál po návratu teprve druhé utkání.

V témže čase musel předčasně pod sprchy také domácí kapitán Petr Patyk. Toho potěšilo, že se Rytíři za sebe dokázali postavit. "To je skvělé. Věděl jsem, že jsme super parta, ale že až tak se dokážeme navzájem postavit za sebe, to jsem fakt nečekal. Já jsem zpočátku jen dohlížel, aby to bylo jeden na jednoho, ale když potom litvínovští hráči nebyli fér, tak jsem se do toho musel taky vložit," líčí Patyk.

Ten inkasoval od rozhodčího trest ve hře a přijde tak minimálně o nejbližší zápas. "Přesto, že šarvátka byla ukončena, pokračoval v nadměrné hrubosti a trefil čárového rozhodčího," píše se v zápise o utkání. "Je mi líto, že to takhle rozhodčí vyhodnotili, ale čárového jsem neudeřil. Je to patrné i na videu," hájí se kladenský útočník. Do kabin zanedlouho mířili rovněž Daniel Malý s Martinem Brejžkem.

Celkem v duelu padlo 159 trestných minut, z toho drtivá většina v poslední dvacetiminutovce. "Řekl bych, že to byl náš první až takhle vyhrocený zápas v sezoně. A podle mě, čím blíž je play off, tím víc jich budeme zažívat," myslí si Petr Patyk. Jeho tým nakonec skóre otočil a zapsal v boji o elitní osmičku důležité vítězství 5:4. Rytíři jsou aktuálně pátí, chemici dvanáctí, na play off však ztrácí jen dva body.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz