Nálada musí být pořád vražedná, velí Roman. Svoboda slavil stovku

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovičtí zabrali a po trpké prohře s Pardubicemi naplno bodovali proti dvěma celkům ze špice tabulky. Nejprve v ocelářském derby vyhráli na ledě Třince, v pátek pak doma přemohli Plzeň. Ostravané jsou v tabulce jedenáctí a na poslední Kladno mají slibný náskok osmi bodů.

partneři českého hokeje

Jak utkání prožíval vítkovický gólman Miroslav Svoboda, jenž v extralize naposledy chytal právě za Plzeň? „Prožíval jsem to hodně, ani ne tak kvůli té stovce, ale spíš kvůli tomu, že jsem sám byl v Plzni a v této sezoně jsem je ještě neporazil. Jsem rád, že se mi to na čtvrtý pokus povedlo,“ přiznává borec, jenž v pátek absolvoval svůj stý zápas v nejvyšší soutěži.

„Stovky si vážím. Co bych za to dal, když jsem byl v dorostu ve Vsetíně... Fakt mám z toho radost, že je mi to teď tak umožněno. Kluci hráli fakt dobře. Zanechá to ve mně dobrou stopu, je to takové veselejší. První zápas v extralize jsem totiž prohrál, ale ten stý vyhrál. Je to pěkné,“ usmívá se.

Ostravané z posledních deseti utkání jen třikrát padli a vykročili vstříc záchraně v elitní české soutěži. „Změnili jsme tým. Hodně kluků máme nových a myslím, že to je vidět. Nic proti Plzni, ale myslím, že předvedli nejslabší výkon ze čtyř zápasů, které jsme spolu hráli. Rozhodl náš výkon a taky jejich,“ myslí si Svoboda.

Jediným plzeňským borcem, který vítkovického brankáře dokázal v pátek překonat, byl Milan Gulaš. Ten vstřelil už svou 33. branku v probíhajícím ročníku. „Co na to říct, je to skvělý hráč. Dal gól a já mu ho přeju. Je to skvělý kluk. Když jsem tam byl, choval se ke mně hezky. Ale doufám, že mi v budoucnu nebude dávat góly tak lehce jako tentokrát,“ pousměje se.

Vítkovice frčí nahoru, daří se jim bodovat. Na výhru s Třincem navázaly úspěchem s Plzní. „Byl to důležitý zápas a v Třinci taky. Tam chytal Dan Dolejš, který to skvěle podržel. Mohl jsem si vydechnout, což je taky důležité, že mě dokáže dobře zastoupit. Hodně jsme posílili a teď nám to jde, za což jsme rádi. Doufám, že už to tak dohrajeme,“ přeje si Svoboda.

Roman: Dobrý náskok, ale nic ještě není jisté

Ostravané si vytvořili už osmibodový náskok na trápící se Kladno, které nově uzavírá tabulku. „Je to dobrý náskok, ale máme ještě čtyři zápasy, ostatní pět. Takže matematicky to ještě není jisté. A dokud to nebude jisté, tak nálada musí být pořád taková vražedná. Věřím však našemu týmu, že pár vítězství ještě dáme a budeme v klidu,“ hlásí útočník Ondřej Roman.

Nebýt nedávného domácího zaváhání s Pardubicemi, mohl být jeho tým záchraně ještě o něco blíž. „Samozřejmě ten zápas mrzí, ale já se dívám dopředu. Je to kdyby a na kdyby se nehraje. Jak už jsem říkal, týmu věřím a když přidáme nějaké výhry, Pardubice nás pak nemusí mrzet. Vyhráli jsme teď proti Plzni a Třinci, což je super,“ září Roman, který indiány potopil.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Ze třetí třetiny ukrojilo 55 sekund, když se trefil potřinácté v sezoně a zapsal veledůležitou vítěznou trefu. „Byl jsem docela z úhlu a Dominik Frodl mi tam nechal místo na lapačce. Minulý zápas jsem mu dal gól dolů pod vyrážečku, tak si to možná pamatoval a byl hodně na první tyči, proto jsem ho prostřelil na druhou stranu,“ popisuje vítkovický střelec.

O blafáku při svém zakončení nepřemýšlel. „Byl tam obránce a ten by mě sestřelil. Navíc kluci už předtím zkoušeli blafáky a neuspěli. A taky já většinou při nájezdech zkouším spíš střelu. Neříkám, že neumím blafáky, ale více si věřím na nějakou střelu. Když vidím místo, tak to tam vypálím. A tentokrát to parádně vyšlo,“ těší Romana po vítězství 3:1.

Sestřih utkání Vítkovice – Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz