Nakopl nás Nedomlel, tvrdí Smoleňák. V pondělí nechce jíst sekanou

Foto: Lukáš Souček, mountfieldhk.cz

Když si odmyslíme posledních pár minut, Hradec Králové ukázal proti Plzni obrovský ofenzivní potenciál. Indiány vozil na kolotoči a fanoušky bavil snad v každém střídání! „Jo, zápas měl grády. Plzeň má ohromnou sílu dopředu, o to víc si ceníme výhry,“ povídá kapitán Radek Smoleňák, který téhle jízdě vévodil se dvěma góly a dvěma nahrávkami.

HokejkaTV

Jaký dojem je silnější? Ten z většiny zápasu, nebo z dramatu na konci?
Tři body bereme, takže jsme určitě spokojení. Ale ten průbeh... Hráli jsme nějakých 55 minut a zase jsme si potvrdili, že když přestaneme hrát a začneme hrát profesorsky, tak se nám to může vymstít. Je to pro nás další poučení do budoucna, že prostě pořád musíme hrát. I když skóre vypadá, že jsme v klidu, tak v klidu nejsme. Zvlášť proti tak dobrému týmu, jako je Plzeň s Gulim (Gulašem), musíme hrát do konce.

Začátek byl taky divočejší, ale od stavu 2:2 jste na ledě dlouho dominovali.
Jo, myslím, že se to hodně zlomilo hitem Stračeny (Petra Straky) na Ráďu Pavlíka. Nevím, jestli chtěl, nechtěl, stalo se. Ale Ríša Nedomlel tam vletěl a zastal se spoluhráče, což je super a nastartovalo nás to. Kolikrát takový moment dokáže tým ještě víc semknout, o to víc jsme pak mákli.

„Nechtěl bych podezřívat Stračenu. Nemyslím si, že by to bylo úplně zákeřné.“

Zdálo se, že vás ten zákrok hodně nadzvedl. Ještě když přišel přímo před střídačkou...
Já bych zase nechtěl podezřívat Stračenu. Nemyslím si, že by to bylo úplně zákeřné. Spíš nás nakopl ten Ríša, že tam vletěl a ukázal, že si to nenecháme líbit. To jsou ty malé věci, které potřebujeme a které nás budou posouvat dál jako tým. Jsem rád, že to Ríša ukázal.

Hodí se mít takového hráče v týmu, viďte? Hradec ho dlouho nemíval.
Zase jsme v Čechách, nejsme v NHL, že by se všichni měli prát. Ríša je velký, takže si lidi myslí, že se pořád bude s každým řezat, ale pro nás má ohromnou váhu i v oslabeních a v dalších střídáních, co dokáže odehrát. Tohle byla nadstavba, pomohlo nám to, ale potřebujeme jeho i všechny na ledě.

Na Gulaše s Mertlem jste stavěli speciální formaci. Jak bylo těžké udržet je na řetězu?
Guli s Mertlíkem jsou samozřejmě hlavní postavy v Plzni a ví to celá republika. Je opravdu těžké je zastavit, jsou fantastičtí. Ale ti kluci, ať už Jordy (Perret), Bič (Bičevskis), nebo i Dragy (Dragoun), udělali super práci. Dragy je tam ve čtyřiceti letech pořád dohrával (usmívá se). Kolikrát to asi není vidět pro fanoušky nebo ve statistikách, ale ti kluci jsou pro nás ohromně důležití a odvádějí neskutečnou práci. Ještě k tomu dokázali dát góla. Klobouk dolů před nimi, taky mají výbornou zásluhu na výhře.

Musím říct, že z tribuny to byl skvělý zápas. Jak jste ho vnímali vy ze střídačky?
Jo, měl grády. Nahoru, dolů. Plzeň nikdy nehraje zanďoura, mají ohromnou sílu dopředu a rychle hru otáčejí. Dokážou dát osm deset gólů za zápas, dokážou i dostat. Ukázali to i v tom závěru, o to víc si ceníme, že jsme dokázali vyhrát, i přes tu jejich ofenzivní sílu. Je to zase povzbuzení do dalších dnů a do neděle před derby.

V defenzívě to z vaší strany ještě viditelně není ono. Čemu to přičítáte? Začátku sezony?
Jak říkám, jsou prostě zápasy, kdy stačí jakákoli střela a druhý tým se chytne. Pro nás je důležité, že jsme vyhráli dva zápasy ze tří. Samozřejmě tři by byly super, ale teď to musíme potvrdit v neděli. Začátek je pro nás velmi důležitý.

Vám osobně se zápas hodně povedl...
Určitě jsem za to rád, ale já se opravdu motám kolem kasy a občas to jde hodně na mě, občas na někoho jiného. Tentokrát to padlo na mě. Samozřejmě mi to udělalo radost, ale vím, že příští zápas tam bude zase někdo jiný a každý den potřebujeme všechny kluky. Není to o tom, že jsem se přimotal k nějakým bodům.

Myslel jste i na hattrick? Šanci jste měl, v přečíslení vám nahrával Rudolf Červený.
Ruda to na mě cpal, chtěl mi to dopřát. Hodný kluk. Já jsem to blbě trefil, ale zase nemůžu být úplně nenažraný. Hattrick by byl fajn, ale tři body pro tým mi opravdu udělaly ohromnou radost, zvlášť takhle v začátku soutěže.

Začal jste vlastně asistencí hned v první minutě a Aleš Jergl dal třetí gól ve třech zápasech. Co na něj říkáte?
Aleš dělá ty malé věci. My se potřebujeme odpíchnout od malých detailů. Aleš se opravdu snaží každý den a potom je za to odměněný. Teď mu to lepí, ale i dál pracuje na těch malých věcech, a to je přesně to, co potřebujeme.

Hádám, že vás hodně hřejí i premiérové góly Adama Kubíka a Jordanna Perreta.
Jo, mám za ty kluky opravdu radost. Nemají to kolikrát jednoduché, různě se točí sestava. Občas hrají, občas nehrají, někdy hrajou víc, někdy míň. Ale jak říkám, potřebujeme každého na té lodi, aby trošku přidal ruku k dílu. Určitě je to zase nakopne. Pracují tvrdě už dva měsíce.

„Já chci jít v pondělí v klidu na oběd a chci, aby byli lidi spokojení. Nechci jít někam do sámošky kupovat si sekanou, aby mě nikdo neviděl.“

Ještě jsem se chtěl zeptat, co jako Kladeňák říkáte na Jaromíra Jágra. Už dal gól...
Dal góla, jo? No tak sláva. Mu napíšu, že je dobrej. (směje se)

Těšíte se na nedělní derby?
Mě tyhle zápasy baví, protože tím opravdu žije celý region. Ať už my tady, nebo v Pardubicích. Bude to fajn pro fanoušky i pro nás, bude nás to bavit. Doufám, že tam vletíme a zase potěšíme naše hlavní město východočeského kraje.

Asi by vás mrzelo, kdybyste v Pardubicích nedokázali potvrdit páteční body.
Samozřejmě je chceme potvrdit, ale všichni víme, jaké má derby nádech. Tam se ani nehraje o ty body. Jsou důležité, ale tam se hraje za celé město. Já chci jít v pondělí v klidu na oběd a chci, aby byli lidi spokojení. Nechci jít někam do sámošky kupovat si sekanou, aby mě nikdo neviděl. Doufám, že potěšíme nás i fanoušky.

Foto: Lukáš Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz