Náhrada za Zdráhala? Opava má jasno. Povede ji Tomášek s Holíkem

Foto: hcslezan.cz

30. června 2020, 16:21

Jan Šimek

Slezan už má definitivně jasno o složení trenérského týmu, který opavské mužstvo povede v nadcházející druholigové sezoně. Opavský výběr bude mít na povel dvojice Aleš Tomášek a Vladimír Holík (na snímku), klub o tom informoval na svém webu.

Aplikace Tipsport extraligy

Poté, co úspěšného trenéra Pavla Zdráhala zlákala pozice manažera v prvoligovém Havířově, sháněli v Opavě nového trenéra. V klubu setrval Zdráhalův asistent Aleš Tomášek, jenž měl na starosti i suchou přípravu A-mužstva.

Opavské vedení mu hledalo parťáka. Spekulovalo se o možném návratu kouče Pavla Hulvy, Josefa Doboše či někdejšího beka Davida Galvase. Nakonec je ale všechno jinak. Svou první trenérskou misi má před sebou bývalý zadák Vladimír Holík, jenž se stane asistentem Aleše Tomáška (na snímku níže). Se Slezanem podepsal roční smlouvu.

Foto: hcslezan.cz

„S Alešem Tomáškem se známe dlouho, v Opavě jsme spolu hráli ještě extraligu. Volal mi, dali jsme si schůzku, kde mě přesvědčoval, ať to vezmu. Rozhodl jsem se, že do toho půjdu, takže už jsme pak jen s vedením řešili podmínky naší spolupráce. Největší roli v tom ale sehrál Aleš,“ přiznává Vladimír Holík pro web opavského klubu.

Není to tak dávno, co dvaačtyřicetiletý borec hokej aktivně hrál. V Česku si kromě Opavy zahrál za Havířov, Šumperk, Znojmo, Ytong Brno, Benátky nad Jizerou, Sarezu či Vítkovice. Zkušenosti má také z Banské Bystrice či Edinburghu.

Opava chce opravit zimák. Jak by mohl vypadat? »

Nejdelší období strávil ve Francii, kde působil sedm sezon. Šest let nastupoval za Brest a rok si střihl v Clermontu. Následně se Vladimír Holík vrátil zpátky do Opavy, kde absolvoval jednu druholigovou sezonu, a poté v roce 2017 ukončil hráčskou kariéru. Teď se na střídačku Slezanu vrací – ovšem v nové pozici.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz