Náhrada za Dolníčka válí. Na ledě jsem strašně moc, těší Rašku

Adam Raška. | Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Horácká Slavia vstoupila do nové éry – po Davidu Dolníčkovi a Romanu Eratovi – úspěšně. Nejprve vyhrála v Ústí nad Labem a pak porazila Litoměřice. Jako skvělý kauf se ukazuje příchod hbitého útočníka Adama Rašky.

Nový fanshop

Dva zápasy, dvě výhry. To je pro mladý tým asi velká vzpruha, že?
Jojo, je to pro nás všechny super. Jak říkáte, máme mladý manšaft, takže pět bodů je bezva. Rozhodně solidní start (usmívá se). Doufám, že v tom budeme pokračovat a bude nějaká šňůra výher. Teď pojedeme do Frýdku-Místku, kde snad také urveme nějaké body.

V čem bude podle vás síla Třebíče?
V tom, že dál budeme hrát takhle urputně. Jsme mladí kluci, takže musíme lítat a snažit se na ledě dělat rozruch. A dát víc gólů než soupeř, to je jasný cíl (směje se).

Ukázaly první zápasy nějaké slabiny?
Každý tým má nějakou slabinu. Na všem se musí pracovat, pořád to není úplně ono. V defenzivě nám to trošku hoří, ale dvě výhry za dva zápasy, to je skvělé.

Sám jste na ledě hodně vidět. 
Cítím se dobře. Jsem spokojený s vytížeností – na ledě jsem strašně moc (v průměru na zápas 19 minut a 18 vteřin, pozn. redakce). Za to jsem opravdu velmi rád. Doufám, že týmu pomůžu.

„Jsme mladí kluci, musíme lítat a snažit se na ledě dělat rozruch."

Jste prvním centrem týmu. Posledních devět sezon jím byl David Dolníček. Cítíte zodpovědnost, když jste v podstatě jeho náhrada?
Dolňa tady byl několik sezon a odvedl pro Třebíč skvělou práci. Ani nevím kolik let, snad dvacet nebo kolik (usmívá se). Snažím se ho nahradit. Nebo nahradit... Prostě se snažím hrát to, co umím.

Jak na Davida Dolníčka vzpomínáte?
David byl velice kvalitní centr, celá liga o tom věděla. Byl jeden z top hráčů, kteří kdy tuhle soutěž hráli. Prokazoval to každý rok.

Nový kapitán Václav Čejka vypadá také jako správný lídr.
Jasně. Je z nás pomalu nejstarší, nebo vlastně úplně nejstarší. Navíc už tu nějaký rok je, takže myslím, že kapitán je zvolený dobře.

Snažíte se i vy mít v kabině větší roli?
O to se určitě také snažím. Hlavně ale chci odvést výkon na ledě a zužitkovat ten svůj vysoký ice time.

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.z

Dal jste si do sezony nějaký osobní cíl? Třeba třicet, čtyřicet bodů?
Chtěl bych jich udělat co nejvíc. Uvidíme, jak to bude. Nechci přímo říkat čísla, protože to někdy zkresluje a pak je na to člověk moc upjatý. Budu se zkrátka snažit bojovat, co to půjde.

Důležité je i zdraví. A na to jste neměl v minulých dvou sezonách zrovna štěstí...
Bohužel je to tak. Dva roky zpátky jsem měl mononukleózu a minulý rok operaci křížového vazu. Takže jsem ty sezony začínal později a ztratil letní přípravu. Musím říct, že tento rok jsem připravený hodně dobře a ice time, který mám, zvládám. Jsem šťastný, že na ledě můžu tolik být.

Jak se vám vůbec v EBEL, kde je hodně Kanaďanů, loni hrálo?
Mému stylu to vyhovovalo: jsem takový útočnější typ. A tam se hodně lítalo, hrálo se spíše ofenzivně a bylo to otevřené. Často tam byla přečíslení. Směrem dopředu to byl takový, když to řeknu, hurá hokej.

Co vás angažmá ve Znojmě naučilo? Byla to zase jiná soutěž.
Naučilo mě to trošku jazyk. Ale jenom trošičku (směje se). Každá liga má určitě něco do sebe. Bylo tam hodně Kanaďanů a Američanů, takže to bylo celkem svižné a zápasy měly velkou kvalitu.

„Minulé sezony jsem začínal později a ztratil letní přípravu. Tento rok jsem připravený hodně dobře."

V Chance lize hraje ještě jeden Adam Raška, za Frýdek-Místek. Jste příbuzní?
Ne, to ne. To je pouze shoda jmen.

Ptají se vás na to často?
No, párkrát už jsem to zaslechl. Osobně se ale vůbec neznáme.

Dominik Raška, který hrál za vítkovickou juniorku, je ale váš bratr, je to tak?
Ano, to je můj brácha. V létě byl na zkoušce v Havířově a teď čekáme, co bude dál. Uvidíme, jestli si třeba zahrajeme proti sobě.

Adam Raška a brankář Tomáš Král.

Adam Raška a brankář Tomáš Král. | Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.z

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz