Nahodil: Věřím, že můj příchod Olomouci pomůže. Odchod z Brna řešit nechtěl

Foto: Kristýna Adámková, hc-olomouc.cz

6. října 13:00

David Jahoda

Všechno se seběhlo hodně rychle. Lukáš Nahodil opouštěl Kometu jako její nejlepší střelec, proto byl jeho odchod do Olomouce dost překvapivý. „Raději bych to už neřešil,“ procedil Nahodil po premiéře za Kohouty.

Plekanec Chance liga

Ta nedopadla úplně podle představ. Mora chvílemi mačkala Kruppovu Spartu jako citrón, ale pohořela v prostoru okolo brankoviště, proto si tři body odvezli Pražané. „Je to hrozná škoda, protože Sparta se dala porazit,“ smutnila čerstvá posila Hanáků. 

Premiéru v dresu Olomouce jste si vysnil asi trochu jinak, že?
Nedopadlo to, bohužel. Myslím si, že jsme určitě nebyli horší. Nedotáhli jsme to do konce, jak jsme chtěli. Je to hrozná škoda, protože Sparta se dala porazit. 

Byla to lekce z produktivity?
Dá se to tak říct, měli jsme dost šancí. Sparta jich tolik neměla, ale dala góly, a to byl náš kámen úrazu.

>> Hradec Králové vede extraligu! Energie a Piráti dál prohrávají

Sparta ve třetí třetině přidala na důrazu. Hrálo to v konečném důsledku nějakou roli?
To si nemyslím. I když po nás šlapali, tak i přesto jsme si dokázali vytvářet šance. Rozhodla spíš naše nemohoucnost.

Dlouho ale na vás Sparta nemohla najít recept. Nečekali jste od ní víc?
Čekali, nečekali... spíš to bylo o tom, že my jsme hráli dobře a skoro k ničemu je nepustili. Oni spoustu puků jen vyhazovali, ometali o mantinel. My jsme po nich dobře šli, napadali jsme je. Ale bohužel... 

Pár minut předtím, než Sparta srovnala, jste měl dobrou šanci zvýšit vedení Mory na 2:0. Proč to nevyšlo?
Pokud vím, šlo to Machovskému nějak do betonu. Pak jsem se to snažil dohrát, ale už jsem byl jako kdyby za brankovou čárou. Potom se to nějak vymotalo u druhé tyčky před prázdnou bránou, ale než jsem to stihl sebrat, někdo ze Sparty mi to shrábl. Takže bohužel nic.

Jak vám to ve třetím útoku vedle Petra Strapáče a Františka Skladaného? Moc času na souhru jste neměli...
To je pravda. Myslím, že to každým zápasem bude lepší a lepší. V utkání se nejvíc pozná, jak to v určitých herních situacích může fungovat. Útok si pak zvyká, každý si začne uvědomovat, kdo kam jezdí a tak dále. Věřím, že půjdeme nahoru. 

Jak se vlastně upekl váš příchod na Hanou? Pro kdekoho to bylo překvapivé, start sezony jste totiž v dresu Komety neměl špatný.
Já už by to asi raději neřešil.

Náš problém? Trápí nás koncovka, ví Zbyněk Irgl

Odezněl už alespoň nějaký šok či překvapení z toho, jak se věci seběhly?
Taky bych to neřešil (pousměje se).

Jak jste do týmu zapadl?
Spoustu kluků tu znám, ať už z Třebíče, nebo třeba Jaryna (Jan Jaroměřský, pozn. red.) znám z Chrudimi, takže v tom nebyl problém. Přijali mě výborně, až jsem z toho byl překvapený a nadšený.

Byly ve hře jiné týmy než Olomouc?
Bylo tam víc týmů, ale pro Olomouc hrálo to, že tu spoustu kluků znám, od Brna je to v dobré dojezdové vzdálenosti a hlavně zde o mě projevili fakt velký zájem. To bylo to nejdůležitější, co na těch miskách vah převážilo.

Co návrat do Pardubic, kde jste strávil několik let?
Nemyslím si, že tohle bylo ve hře. Nevím. Agent mi o tom nic neříkal.

„Olomouc šla poslední roky hodně nahoru, ukazuje, že může hrát s každým. Věřím, že můj příchod jí ještě pomůže.“

Olomouc už sice dávno není nováčkem, pořád se ale bere spíše za outsidera. Jak vidíte ambice Mory vy?
Olomouc šla poslední roky hodně nahoru, ukazuje, že může hrát s každým. Věřím, že můj příchod jí ještě pomůže a budeme vyhrávat zápasy. Zrovna třeba takové, jaké bylo proti Spartě. Snad příště...

Jaké máte na Olomouc vzpomínky jako soupeř? Nemusíte sahat daleko, před 14 dny jste na Hané hrál ještě jako hráč Brna.
Proti Olomouci se nikdy nehrálo lehce. Tohle prostředí je specifické, fanoušci tu jsou parádní, všechno jde slyšet. To, že nám věří, jim teď musíme vrátit tím, že budeme vyhrávat zápasy. 

Hned v sobotu vás čeká duel v Liberci. Vy s těmito dvojzápasy máte velké zkušenosti, Kometa je hrála třikrát za sebou. Jak se na to nejlíp připravit?
Je fakt, že za Kometu jsme posledních šest zápasů hráli vždycky ve dvou dnech. A recept? Co nejrychleji se najíst, co nejrychleji zalehnout, ráno být nachystaný na zimáku a oprostit se od toho, že jsme den předtím hráli, a jít do toho zase naplno.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz