bahis siteleri

Nadstavby dorostu: 12 zklidněných, 12 nervózních. Hrají se dvojzápasy

Foto: Jan Běhounek, janbehounek.cz

Extraliga dorostu se tradičně už před koncem listopadu rozdělila na dvě poloviny. Zatímco ta silnější už bude hrát jen o pořadí, ve kterém celky vstoupí do play off, ve slabší nadstavbě půjde jak o dodatečné vstupenky do vyřazovacích bojů, tak o záchranu. A o tu především.

Obě skupiny druhé fáze dorostenecké extraligy se hrají totožným formátem. Celky v ní byly podle územního principu rozděleny do dvojic, které si o víkendu vždy vymění soupeře z jiné dvojice. Na rozdíl od základní části to tedy znamená dvojzápasy a změnu hracích dnů – místo čtvrtka a soboty budou dorostenci nastupovat v pátek a sobotu, stejně jako extraligoví junioři.

Duely uvnitř dvojic jsou na programu 13. a 14. ledna. Tento víkend přinese atraktivní „dvojderby“ Sparta – Slavia, Hradec Králové – Pardubice, Mladá Boleslav – Liberec, Karlovy Vary – Plzeň nebo Jihlava – Havlíčkův Brod.

Ve skupinách se jede od nuly, mužstva se utkají dvoukolově každé s každým. To znamená 22 hracích kol. Tím ale shoda končí, v obou skupinách budou mít účastníci úplně jiné cíle a také budou hrát pod úplně jiným tlakem.

Skupina o pořadí v play off

Do vyšší nadstavby postoupily první čtyři celky z každé základní skupiny, které tím splnily nejdůležitější cíl – zachránily extraligovou příslušnost i pro další ročník. Kromě toho mají jistou také účast v play off.

Hráči budou růst v kvalitních zápasech, najde se i prostor pro deváťáky a týmy naopak budou o něco více pouštět dorostence do juniorky. Pozitivním zpestřením je i jedna společná skupina namísto dřívejších dvou, byť to na druhou stranu bude obnášet více cestování.

Územní dvojice:
HC Energie Karlovy Vary + HC Škoda Plzeň
HC Sparta Praha + HC Slavia Praha
BK Mladá Boleslav + Bílí Tygři Liberec
Mountfield HK + HC Dynamo Pardubice
PSG Berani Zlín + HC VÍTKOVICE RIDERA
HC RT TORAX Poruba + HC Oceláři Třinec

Jako vítězové skupin postoupily Plzeň, Liberec a Třinec. Možná ještě o něco víc zvědaví ale budeme na výkony Poruby, jejíž dorost prožívá historickou sezonu, či třeba Pardubic, které postoupily až na poslední chvíli.

Prvních osm celků za odměnu začne vyřazovací boje na domácí půdě.

Program úvodních kol

Pátek 25. listopadu – 1. kolo:
HC RT TORAX Poruba – BK Mladá Boleslav
HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec
Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary
HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň
HC Slavia Praha – HC VÍTKOVICE RIDERA
HC Sparta Praha – PSG Berani Zlín

Sobota 26. listopadu – 2. kolo:
HC RT TORAX Poruba – Bílí Tygři Liberec
HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav
Mountfield HK – HC Škoda Plzeň
HC Dynamo Pardubice – HC Energie Karlovy Vary
HC Slavia Praha – PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha – HC VÍTKOVICE RIDERA

Kompletní rozlosování »

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Skupina o účast v play off

Zápasy slabší skupiny bude vzhledem k dalšímu zužování extraligy doprovázet velká nervozita. Hrana mezi úspěchem a neúspěchem bude mimořádně tenká.

Čtyři nejlepší celky totiž doplní vrchní dvanáctku v play off. Jen pátému a šestému skončí sezona. Sedmý až desátý sehrají jedno kolo play down (7–10 a 8–9) na tří vítězné zápasy, dvojice úspěšných půjde do baráže a dvojice neúspěšných sestoupí. Přímý pád do Ligy dorostu čeká jedenáctý a dvanáctý tým skupiny.

Územní dvojice:
Piráti Chomutov + HC Litvínov
Rytíři Kladno + HC Hvězda Praha
HC Motor České Budějovice + HC Tábor
HC Dukla Jihlava + BK Havlíčkův Brod
HC Kometa Brno + HC ZUBR Přerov
HC Olomouc + HK Mladí Draci Šumperk

V základní fázi poměrně výrazně zaostaly za svými soupeři Chomutov, Tábor a Olomouc. Nejméně bodů – pouze tři – nasbíral Tábor, který jako jediný v soutěži ještě nevyhrál ani zápas. Až po devíti kolech smazali nulu z konta Piráti, stejně jako oni získali dvě vítězství i Hanáci.

Program úvodních kol

Pátek 25. listopadu – 1. kolo:
HC Hvězda Praha – HK Mladí Draci Šumperk
Rytíři Kladno – HC Olomouc
HC Dukla Jihlava – HC ZUBR Přerov
BK Havlíčkův Brod – HC Kometa Brno
HC Motor České Budějovice – HC Litvínov
HC Tábor – Piráti Chomutov

Sobota 26. listopadu – 2. kolo:
HC Hvězda Praha – HC Olomouc
Rytíři Kladno – HK Mladí Draci Šumperk
HC Dukla Jihlava – HC Kometa Brno
BK Havlíčkův Brod – HC ZUBR Přerov
HC Motor České Budějovice – Piráti Chomutov
HC Tábor – HC Litvínov

Kompletní rozlosování »

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz