Nádor na srdci. Obránce Ondřej Buchtela bojuje s rakovinou

Foto: hokejbenatky.cz

Obránce Ondřej Buchtela, který v minulé sezoně táhl Benátky nad Jizerou, má vážné zdravotní problémy: lékaři mu našli zhoubný nádor na srdci.

Aplikace Tipsport extraligy

„Nejdřív se mi to psát nechtělo, zvlášť na Instagram, ale po pár dnech přemýšlení jsem si řekl, že by se to stejně zjistilo a pravda by vyjela na povrch," napsal Buchtela na svůj Instagram.

„Důvodem, proč teď netrénuji, nejsem aktivní na sociálních sítích a nevycházím z domu, a když už, tak jen na vozíku, je rakovina," oznámil.

„Lékaři mi diagnostikovali zhoubný nádor na srdci. Poslední dva týdny byly hodně zvláštní pro mě i pro celou rodinu. Jestli se dá život během dvou dnů přehodit vzhůru nohama a úplně od základu zpřeházet priority, tak vám říkám, že to jde," svěřil se.

„Ve dvaceti letech raka nečekáte, ale když přijde, nezbývá nic jiného než bojovat," vzkazuje. „Není čas litovat se, ptát se, proč zrovna já a ne ten druhej, prostě a jednoduše BOJOVAT!"

Dvacetiletý Buchtela odehrál 27 extraligových zápasů za Chomutov, nastupoval také za Litoměřice, Kadaň a Ústí nad Labem. Loni se rozhodl opustit Piráty a vydal se do liberecké organizace.

Na farmě Bílých Tygrů v Benátkách nad Jizerou zářil a v 57 zápasech získal 25 bodů (9+16). Jen tři jiní obránci dali v Chance lize víc gólů než on.

Bohužel, teď se mu do cesty postavila překážka... „Drž se a bojuj, Buchto!" vzkazují například Piráti.

Buchtela je druhým hráčem Benátek nad Jizerou, který čelí rakovině. Loni v srpnu našli nádor na varleti Jiřímu Průžkovi. Průžek poté podstoupil operaci a na podzim se vrátil k hokeji.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz