Nadějný Kanaďan pro Oceláře. Ze Slovenska dorazí bek, kterého draftovala Arizona

Představitelé třineckého klubu ladí sestavu pro nový extraligový ročník, ale myslí i na výhled do budoucna. Organizaci Ocelářů brzy doplní zajímavý kanadský obránce, jehož před třemi lety draftovala Arizona. Ze slovenských Nových Zámků má k vítězům Masarykova poháru namířeno Patrick Kudla.

Nový fanshop

O stěhování šikovného kanadského zadáka informuje slovenský web novezamky.dnes24.sk, jemuž odchod Kudly k Ocelářům potvrdil ředitel tamního klubu Imre Valášek. 

Třiadvacetiletý rodák z kanadského Guelphu není vyloženě posilou pro první třinecký tým, sezonu patrně začne na farmě ve Frýdku-Místku. U Ocelářů dostal Kudla dvoúcestný kontrakt, záleží jen na něm, zda si řekne o prostor v Tipsport extralize.

„Patrick zvažoval i jiné varianty, zajímaly se o něj kluby z EBEL a druhé německé DEL. Když se ale ozval Třinec, Patricka to zaujalo. Ví, že organizace Ocelářů má vysokou úroveň. Kudla bere tohle angažmá jako velkou výzvu. Touží se prosadit v českém hokeji," řekl hokej.cz Petr Kalus ze společnosti Unlimited Sports Management, která hráče zastupuje.

Kudla by se měl v organizaci Ocelářů hlásit počátkem srpna, začne patrně na farmě ve Frýdku-Místku. Kanadského beka v roce 2016 draftovala Arizona, zástupci Coyotes ho brali ze 158. pozice. Ovšem Kudla se v zámořském hokeji zatím výrazněji neprosadil.

Po angažmá v tamních juniorských soutěžích se loni vydal na Slovensko a plácl si s Novými Zámky. U našich východních sousedů sehrál i s play off 58 utkání, vstřelil pět gólů a přidal 25 nahrávek.

Kudla celkem nasbíral 30 bodů a společně se zkušeným útočníkem Tomášem Pospíšilem patřil k nejproduktivnějším hráčům týmu. Z Nových Zámků nyní kromě Kudly odchází také jiný zámořský obránce Mathieu Henderson, jenž posílí maďarský tým UTE Budapešť.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz