Nádech Amuru utnul rozjetý Jaškin, se Sekáčem atakují elitní desítku produktivity KHL

Foto: dynamo.ru

Dosavadním suverénem celé Kontinentální hokejové ligy je mužstvo CSKA Moskva, které válcuje jednoho soupeře za druhým. K úctyhodným výsledkům přispívá i produktivní útočník Jiří Sekáč, jenž osmým gólem v sezoně hladově dotírá na elitní desítku kanadského bodování KHL. Velmi podobně si vede i Dmitrij Jaškin, jenž čtyřmi asistencemi utnul rozjezd Amuru.

HokejkaTV

Amur Chabarovsk se po bídném začátku probírá z letargie a posouvá se na lepší pozice v KHL. Nyní ale schytal od moskevského Dynama tvrdou ránu. Na vlastním ledě totiž padl výsledkem 1:5, na čemž se čtyřmi gólovými nahrávkami podepsal i moskevský útočník Dmitrij Jaškin. Na straně poražených vsítil jedinou branku útočník Hynek Zohorna po asistenci Michala Jordána, po třech inkasovaných gólech se do brankoviště postavil brankář Langhamer, který do konce utkání lovil puk zpoza svých zad ještě dvakrát.

Ani hojný bodový zisk Jaškina nestačí na Jiřího Sekáče, který vede produktivitu českých hokejistů napříč celou Kontinentální hokejovou ligou. V souboji s Nižným Novgorodem podpořil výhru CSKA jednou brankou, která se v konečném součtu stala vítěznou. Sekáč je s šestnácti body za šest gólů a stejný počet nahrávek na hraně elitní desítky produktivity.

Pátou asistenci v probíhající sezoně si zapsal také obránce Andrej Šustr, který pomohl k cenné výhře čínského mužstva Kunlun musel na domácím ledě otáčet nepříznivý stav, k čemuž přispěla i trefa slovenského útočníka Dávida Bondry, jenž vsítil premiérový gól v KHL. Peking zvítězil 3:2, Šimon Hrubec tentokrát sledoval vítězství pouze ze střídačky.

KHL

AMUR CHABAROVSK – DYNAMO MOSKVA 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 45. H. Zohorna (Jordán, Fajzullin) – 7. Tarasov (Šipačov, Jaškin), 25. Tarasov (Jaškin, Šipačov), 29. Afinogenov (Volkov), 40. Tarasov (Jaškin, Šipačov), 48. Tarasov (Jaškin, Šipačov).

KUNLUN PEKING – SOČI 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Bondra (Miller, Šustr), 20. T. Murphy (Brulé, D. Osipov), 25. Brulé (Yip, Miller) – 3. Tomilin (Archipov, Mosaljov), 50. Starkov (Ellis, Strömwall).

AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG – BARS KAZAŇ 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 21. Trjamkin – 5. O. Li (Osnovin, M. Gluchov), 9. Zaripov, 27. Azevedo (Wikstrand, K. Petrov), 48. E. Galimov (Pedan), 54. Galijev (Jarullin, Zaripov), 56. Wikstrand (Azevedo, Frattin).

CSKA MOSKVA – TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Nestěrov (Grigorenko, Mamin), 20. Vey (M. Robinson), 30. Sekáč (Grigorenko, Vey), 53. Nestěrov (Vey, Grigorenko), 60. Okulov – 43. Szczechura (Bočarov), 46. Mišarin (Varnakov).

LOKOMOTIV JAROSLAVL – TRAKTOR ČELJABINSK 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Denisenko (Apalkov, Afanasjev) – 23. Kalinin (Virtanen), 25. Kalinin (Virtanen, Kručinin).

Championship (Kazachstán)

Humo 2 – Aktobe 0:1

Gorňak Rudnyj – Beibarys Atyrau 2:6

Kulager – Altaj Torpedo 0:3

Temirtau – Pavlodar 2:5

Almaty – Košketau 2:3

 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz