Nadační fond Ivana Hlinky pomůže bývalému para hokejistovi

Foto: legendapomaha.cz

26. září 15:19

hokej.cz

Nadační fond Ivana Hlinky přispěje bývalému para hokejistovi Vladimíru Würtherlemu částkou 50 tisíc korun na elektronickou stehenní protézu.

HokejkaTV

Vzhledem k diagnostikované rakovině musela být Vladimíru Würtherlemu v šestnácti letech amputována část dolní končetiny, se speciální protézou se později přesto věnoval para hokeji nebo cyklistice. Ve zvlášť tíživé situaci se ocitl potom, co mu byl nedávno odcizen automobil včetně elektronické stehenní protézy, jejíž hodnota se pohybuje ve stovkách tisíc korun a spoluúčast při jejím pořízení činí 5 %.

„Poznal jsem, že solidarita není prázdné slovo.“

„Byl jsem překvapen, když se mi z Nadačního fondu Ivana Hlinky ozvali a poskytli velmi rychlou a účinnou finanční podporu,“ uvedl v této souvislosti Vladimír Würtherle. „Chtěl bych Nadačnímu fondu i Českému hokeji upřímně poděkovat, stejně jako všem, kdo přispěli na můj transparentní účet. Poznal jsem, že solidarita není prázdné slovo.“

Nadační fond Ivana Hlinky vznikl v roce 2005 s cílem pomáhat bývalým či současným hokejistům, kteří se nikoli vlastní vinou ocitli v obtížné životní situaci. Jeho zřizovatelem je Český svaz ledního hokeje, předsedkyní správní rady paní Liběna Hlinková. Prostředky získává Nadační fond Ivana Hlinky z příspěvků Českého hokeje a z vlastních aktivit, jako jsou různé charitativní dražby, benefiční zápasy, golfové turnaje nebo projekt Legenda pomáhá.

Nadační fond Ivana Hlinky vyplatil už téměř 4,4 milionu korun

Od roku 2005 vyplatil Nadační fond Ivana Hlinky podpory v celkové výši téměř 4,4 milionu korun, z toho přes 2,8 milionu korun v posledních pěti letech. „Mezi těmi, komu jsme pomohli, jsou bývalí reprezentanti, kteří patřili k nejlepším na světě v dobách, kdy se ještě hokejem nemohli pro zbytek života zabezpečit,“ upřesnil prezident Českého hokeje Tomáš Král.

„Pokud je to možné, pomáháme i jiným, s hokejem spojeným lidem, jako například nedávno para hokejistovi Zdeňku Šafránkovi nebo mladému Romanu Bernatovi, který utrpěl při cyklistické přípravě úraz s vážnými zdravotními následky,“ doplnil Král.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz